Asistované sčítanie obyvateľov sa začne v máji, trvať bude šesť týždňov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dôchodca, senior
Priemerná dĺžka života v Taliansku klesla v niektorých regiónoch aj o viac ako štyri roky. Foto: ilustračné, SITA/AP

Asistované sčítanie obyvateľov sa uskutoční od pondelka 3. mája do 13. júna. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Štatistického úradu SR (ŠÚ SR) pre sčítanie obyvateľov Jasmína Stauder.

Zriadené budú kontaktné stanovištia

Rozhodnutie o začatí dosčítavania na zabezpečenie asistovaného sčítania vydal predseda ŠÚ SR Alexander Ballek. Na sčítanie budú mať obyvatelia, ktorí sa nezúčastnili elektronického samosčítania, šesť týždňov.

Samospráva na území miest a obcí zriadila buď jedno, alebo viacero kontaktných stanovíšť. Na nich bude k dispozícii technika a stacionárny asistent. Obyvateľ si môže vyžiadať pomoc od stacionárneho asistenta alebo mu stacionárny asistent poskytne počítač, aby sa sčítal sám.

Môžu si objednať mobilného asistenta

Ak sa niektorí obyvatelia nemôžu dostaviť na kontaktné mieste v čase prevádzkových hodín, môžu si k sebe domov objednať mobilného asistenta, a to zavolaním na obec alebo na číslo call centra, ktoré ŠÚ SR zverejní na stránke www.scitanie.sk.

Mobilný asistent spätne kontaktuje obyvateľa telefonicky a dohodne sa na presnom čase, kedy ho navštívi s tabletom doma, aby ho sčítal.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať