Ak Sme rodina podporí návrh Hlasu na jednorazový 300-eurový prídavok na dieťa, podľa SaS poruší koaličnú zmluvu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jana Bittó Cigániková
Jana Bittó Cigániková. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.
  • aktualizované 12. mája 13:30

Ak poslanci Národnej rady SR za hnutie Sme rodina v parlamente podporia, aby opozičný návrh na vyplatenie jednorazového prídavku na dieťa v sume 300 eur prešiel do druhého čítania, porušia tým koaličnú zmluvu.

Na utorkovej tlačovej besede to povedala poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Cigániková. „Ak zahlasujú, bude to porušenie koaličnej zmluvy,“ povedala.

Ako dodala, z tohto prístupu je sklamaná. „SaS drží dohody, my takéto veci nerobíme,“ dodala. Konaním poslancov za hnutie Sme rodina sa chcú liberáli zaoberať na koaličnej rade. Podľa nej by mala vláda pripraviť systémový návrh na podporu rodín.

Ako uviedla predsedníčka strany Za ľudí a podpredsedníčka vlády Veronika Remišová, aj ona avizované konanie poslancov za hnutie Sme rodina považuje za porušenie koaličnej zmluvy. „Budeme mať teraz koaličnú radu práve k tomuto bodu,“ povedala. Vládna koalícia sa podľa nej dohodla, že finančnú situáciu rodín bude riešiť samotná vláda. „Takéto prípady by sa nemali stávať,“ dodala.

Poslanci NR SR okolo Petra Pellegriniho navrhujú, aby štát rodičom s nezaopatrenými deťmi vyplatil mimoriadny prídavok na dieťa v sume 300 eur na každé dieťa. Podporu tomuto návrhu v parlamente vyjadrilo viacero poslancov za hnutie Sme rodina.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana CigánikováPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaNR SR Národná rada Slovenskej republikySaS Sloboda a SolidaritaSme rodina - Boris Kollár