Adrián Guľa sa v skončenom ročníku českej ligy dostal medzi troch najlepších trénerov

Adrián Guľa
Slovenský futbalový tréner Adrián Guľa. Foto: archívne, SITA/Milo Fabian.

Adrián Guľa obsadil tretie miesto medzi futbalovými trénermi v práve skončenom súťažnom ročníku českej Fortuna ligy.

V tradičnej ankete, v ktorej hlasujú zástupcovia médií, ale aj tréneri a kapitáni jednotlivých tímov, Guľu predstihli tréner Liberca Pavel Hoftych a kormidelník majstrovskej Slavie Praha Jindřich Trpišovský, ktorý zvíťazil s veľkým náskokom. Informáciu priniesol aj portál indes.cz.

Viktoria skončila druhá

Štyridsaťpäťročný Guľa vo svojom prvom zahraničnom angažmáne v kariére priviedol Viktoriu Plzeň k druhému miestu v sezóne 2019/2020.

Niekdajší tréner MŠK Žilina či AS Trenčín prevzal Plzeň až v úvode tohto kalendárneho roka po Pavlovi Vrbovi a v konečnom účtovaní jeho tím zaostal o 9 bodov za Slaviou Praha.

„Som šťastný, že môžem pracovať s takými hráčmi a v takom veľkom klube. Každý deň sa snažíme všetci v klube odovzdať maximum a posúvať sa dopredu. V predkole Ligy majstrov chceme byť čo najlepšie pripravení a dostať Viktoriu opäť do skupinovej fázy. Verím, že s podporou fanúšikov budeme opäť úspešné v domácej ligovej súťaži aj v pohároch,“ uviedol Adrián Guľa.

Dominovala Slavia

Guľa bol jediným Slovákom v prvej trojke v jednotlivých kategóriách ankety, ktorá vyberala najlepších z najlepších v práve skončenej sezóne.

Premiantom spomedzi všetkých hráčov v Česku sa stal brankár Slavie Praha Ondřej Kolář a medzi cudzincami dominoval rovnako hráč Slavie, rumunský reprezentant zo stredu poľa, Nicolae Stanciu.

Hráčom sezóny podľa fanúšikov sa stal iba 17-ročný talent zo Sparty Praha Adam Hložek. Medzi obrancami triumfoval Jakub Brabec z Plzne a medzi útočníkmi Petar Musa, ktorý hrával v Liberci aj v Slavii.

Najlepší tréneri sezóny 2019/2020 v Česku

1. Jindřich Trpišovský (Slavia Praha) 163 bodov, 2. Pavel Hoftych (Slovan Liberec) 45, 3. Adrián Guľa (Viktoria Plzeň) 40.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam HložekAdrián GuľaJakub BrabecJindřich TrpišovskýNicolae StanciuOndřej KolářPavel HoftychPavel VrbaPetar Musa
Firmy a inštitúcie FC Viktoria Plzeň