Žilina premárnila dvojgólový náskok, Slovan je na dohľad

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK Žilina
András Mészáros z FC DAC 1904 Dunajská Streda (vľavo) a Jakub Holúbek z MŠK Žilina (vpravo) počas 23. kola Fortuna ligy - jarná časť ročníka 2016/17 medzi FC DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK Žilina. Dunajská Streda, 11. marec 2017. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 11. marca (WebNoviny.sk) – Jarné trápenie futbalistov Žiliny pokračuje, hráči aktuálne vedúceho klubu najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy v sobotu remizovali na ihrisku Dunajskej Stredy 2:2, hoci viedli 2:0.

Hostia sa pomerne rýchlo dostali do dvojgólového vedenia, v 3. min otvoril skóre Filip Kaša a v 22. min pridal druhý presný zásah Michal Škvarka. Domáci dokázali ešte do prestávky znížiť zásluhou Marina Ljubičiča a v druhej štyridsaťpäťminútovke vyrovnal z pokutového kopu panamský reprezentant Erick Davis Grajales.

Päť minút pred koncom duelu mohol nakloniť misky váh na stranu Žiliny Filip Hlohovský, ale domáci gólman Darko Tofiloski zneškodnil jeho pokus. MŠK má z doterajších štyroch jarných zápasov bilanciu 1-2-1.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK Žilina 2:2 (1:2)
Góly: 38. M. Ljubičič, 67. Davis Grajales (z pok. kopu) – 3. Kaša, 23. Škvarka, ŽK: 29. Aluku, 75. M. Živkovič, 90.+ A. Mészáros – 27. Mabouka, rozhodovali: Kráľovič – Balko, E. Weiss, 5152 divákov

Dunajská Streda: Tofiloski – M. Živkovič, Ľ. Šatka, T. Huk, Davis Grajales – M. Ljubičič, Aluku (73. B. Ľupták) – Brašeň (46. A. Mészáros), Simon Pambou, Pačinda (90. G. Kocsis) – P. Šafranko
Žilina: Volešák – Mabouka, Kaša, Hancko, Holúbek – Káčer, Iván Santiago Díaz, Škvarka (86. L. Jánošík) – Špalek, Šejdajev (68. S. Mráz), Hlohovský

Futbalisti Ružomberka si v sobotu schuti zastrieľali, keď zvíťazili doma nad posledným Tatranom Prešov vysoko 5:0. „Ruža“ po prvom polčase viedla 2:0 zásluhou presných zásahov Petra Gála-Andrezlyho z 10. a Michala Faška zo 45. minúty.

V druhej polovici druhého polčasu prišla pre hostí gólová sprcha, keď sa domáci hráči presadili trikrát v priebehu siedmich minút. Postupne skórovali Faško, Štefan Gerec a opäť Gál-Andrezly. Ružomberku patrí v tabuľke štvrté miesto, zaostáva o šesť bodov za Podbrezovou.

MFK Ružomberok – 1. FC Tatran Prešov 5:0 (2:0)
Góly: 10. a 79. Gál-Andrezly, 45. a 72. M. Faško, 76. Gerec, bez kariet, rozhodovali: Sedlák – T. Somoláni, Borsányi, 1226 divákov

Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Martin Nagy, M. Faško – Gál-Andrezly, Ďubek (76. Sapara), E. Daniel (82. D. Takáč) – Lačný (74. Gerec)
Prešov: Ferenc – M. Petko, J. Bartek (16. Tubonemi), J. Dzurík, P. Leško – D. Keresteš – Micherda, P. Katona, D. Leško, Trebuňák – Kubus (79. Mikluš)

Futbalistom Slovana Bratislava sa v jarnej časti darí, v sobotu dosiahli na trávniku Senice štvrté víťazstvo vo štvrtom zápase. „Belasí“ vyhrali na Záhorí najtesnejším rozdielom 1:0, o jediný presný zásah sa postarala klubová ikona Róbert Vittek z pokutového kopu v 24. minúte.

Slovan sa zásluhou zisku troch bodov čoraz viac približuje k vedúcej Žiline, ktorá sa na jar herne trápi. Bratislavčania zaostávajú za jesenným majstrom už len o päť bodov.

FK Senica – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Gól: 23. Vittek (z pok. kopu), ŽK: 58. M. Kratochvíl, 61. F. Blažek (obaja Senica), rozhodovali: Prešinský – Bobko, Jenčura, 1096 divákov

Senica: Šulla – Kopičár, Ranko, Pillár, D. Nemček – A. Kováč, F. Blažek, M. Kratochvíl (83. M. Kosorin) – Brigant, O. Šašinka, B. Bališ
Slovan: J. Mucha – Sekulič, Saláta, Rundič (70. Ligeon), F. Kubík – F. Oršula (90. Rigo), V. Savičevič, T. Kóňa, Priskin – Vittek, Čavrič (83. De Sa)

11. Prešov 21 2 7 12 11:43 13

Pozn.: Myjava odstúpila zo súťaže, jej zápasy a výsledky z jesennej časti sa v tabuľke anulovali.