7 dôvodov, prečo by sme mali konzumovať ľanové semienka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ľanové semienka proti kašľu.

BRATISLAVA 21. decembra (WEBNOVINY) – Ľanové semienka majú toľko úžasných zdravotných vlastností, že je ťažké sa nezamilovať do týchto chrumkavých malých semienok. Tu je len 7 dôvodov, prečo by ste ich mali začleniť do svojho jedálnička.

1. Udržujú hladkú pokožku a lesklé vlasy

Zdravé tuky, vitamíny skupiny B a rad minerálov v ľanových semienkach pomáhajú udržať vaše vlasy a pokožku v nádhernom stave. Lyžica alebo dve denne môžu pomôcť znížiť začervenanie a šupinatosť, zlepšiť akné a ekzém.

Skúste použiť ľanový olej ako telový hydratačný olej, ktorý vyživuje pokožku zvonku dovnútra.

2. Znižujú riziko rakoviny prsníka, vaječníkov a endometriu

Je to všetko v magických živinách zvaných Ligníny. Sú jedným z najbohatších zdrojov lignanov, ktoré majú úžasné liečivé účinky. Vedci sa domnievajú, že ľanové semienka môžu znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka, endometriu a rakovinu vaječníkov

3. Pomáhajú absorbovať viac živín z jedla

Ľanové semená sú úžasné pre vaše črevá. Pomáhajú udržať jedlo v žalúdku dlhšie, čo môže pomôcť zvýšiť vstrebávanie živín.

4. Udržia vás dlhšie sýtych

Obsah bohatých vláknin a zdravá dávka tukov znamená, že budete plní energie. Rozpustná vláknina tiež v tráviacom systéme absorbuje tekutiny a pomôže vám zostať plnými dlhšie.

5. Udržujú váš cholesterol v šachu

Pridanie ľanových semienok do vášho jedla môže pomôcť udržať vašu hladinu cholesterolu. Semená sú bohaté na rozpustné vlákniny, ktoré pomáhajú zachytávať tuk a cholesterol v tráviacom trakte.

6. Pomáhajú spravovať ženské hormóny

Vyrovnávací účinok na ženské hormóny naznačuje, že môžu byť tiež použité ako alternatíva k hormonálnej substitučnej terapii v dôsledku ich estrogénových vlastností. Navyše môžu tiež pomôcť znížiť riziko vzniku osteoporózy. Môžu tiež pomôcť regulovať menštruačný cyklus.

7. Bezlepková strava? Žiaden problém!

Použitie pozemného ľanu je skvelý spôsob, ako prirodzene nahradiť múky obsahujúce lepok pre tých, ktorí bojujú s celiakiou, citlivosťou na lepok alebo jednoducho hľadajú zdravé alternatívy.

Ako používať ľanové semienka:

• Pridajte ľanové semienka do vášho smoothie

• Dobré sú tiež v šalátoch

• Nasypte lyžičku semienok na surové cestoviny

• Pridajte ich do šalátových zálievok

• Pečte z nich sušienky, koláčiky alebo chlieb

• Alebo ich použite ako vegánsku náhradu za vajcia v pečení

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie WBN