6 príznakov toho, že vášmu telu chýba vápnik

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Befunky collage 1.jpg

Keď vaše telo nemá dostatok živín, ktoré potrebuje, aby zostalo zdravé, môžu nastať určité problémy. Nedostatok vápnika môže byť dosť nebezpečný. Môže viesť k zlému stavu zubov, k strate pamäti a dokonca v extrémnych prípadoch až k záchvatom. Rozpoznanie príznakov nedostatku vápnika vám môže pomôcť vyriešiť problém skôr, ako začne vážne ovplyvňovať vaše zdravie. Tu je 6 príznakov toho, že vám chýba vápnik.

1. Zuby

Ak máte problém so zubami a súrne potrebujete ísť k zubárovi, niekde je problém. Zrejme máte nedostatok vápnika. Keď vaše telo nedosiahne množstvo vápnika prostredníctvom vašej stravy, začne odoberať vápnik z ktoréhokoľvek miesta, kde je to možné, vrátane zubov.

Zubný kaz, bolesť zubov, zuby
Okrem liekov, studeného obkladu alebo klinčekov existujú aj ďalšie metódy, ktoré dokážu ľuďom pomôcť uľaviť si od bolesti zubov. www.thinkstockphotos.com

2. Strata pamäti

Keď vaše telo nezíska živiny, ktoré potrebuje, môže to mať zlé následky. Vápnik hrá dôležitú úlohu pri uvoľňovaní neurotransmiterov. Nedostatok vápnika môže spôsobiť neurologické príznaky, ako je zmätenosť a strata pamäti.

Mozog, pamäť, hlava
Side profile stressed sad young woman worried thinking www.thinkstockphotos.com

3. Nechty

Vaše nechty a špička nechtov ukladajú vápnik rovnako, ako vaše zuby a kosti. Ak si všimnete, že vaše nechty sa rozštiepujú a veľmi lámu, môžete mať nedostatok vápnika. Pridajte viac vápnika do vašej stravy a pomôžete tak posilniť vaše nechty.

Čo sú tie malé polmesiačiky?

4. Svalové kŕče

Vápnik hrá tiež dôležitú úlohu pri sťahovaní svalov. Ak trpíte svalovými kŕčmi, môže to byť spôsobené nízkymi hladinami vápnika.

Prečo nás v noci trápia kŕče v nohách a ako ich odstrániť
Foto: pinterest.com

5. Problém so spánkom

Problém so spánkom môže vyplynúť z mnohých zdravotných problémov vrátane nedostatku vápnika. Vápnik pomáha produkovať melatonín spánkového hormónu. Keď telo vstúpi do hlbokého spánku, hladina vápnika stúpa. Ak sa začnete hádzať a otáčať, nemôžete dosiahnuť stav hlbokého spánku, pretože môžete mať nízky obsah vápnika.

Spánok
Foto: nellybabe.wordpress.com

6. Brnenie alebo znecitlivenie

Okrem svalových kŕčov môžu mať nízke hladiny vápnika negatívny vplyv aj na vaše nervové zakončenia. Nedostatok vápnika môže spôsobiť mravčenie alebo necitlivosť v rukách a nohách.

Opuch nôh, nohy, chodidlá
Thinkstock
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia