6 príznakov, ktoré odhalia infarkt skôr ako sa stane

6 príznakov, ktoré odhalia infarkt skôr ako sa stane
Foto: thinkstock.com

BRATISLAVA 19. decembra (WEBNOVINY) – Infarkty predstavujú 47 percent hlavnej príčiny úmrtí v Európe. Skutočne ho prežije asi polovica z nich. Existujú ale niektoré príznaky, ktoré už mesiac predtým naznačujú blížiace sa uzavretie srdcových ciev. Ak ich vnímate aj u vás, mali by ste navštíviť lekára.

6 príznakov, ktoré predchádzajú infarktu:

1. Únava

Ak bývate niekedy unavený, nie je to dôvod na obavy. Nemali by ste to brať však na ľahkú váhu, ak vás obmedzuje natoľko, že ​​aj tak jednoduché úkony ako je nakupovanie, sa stáva pre vás umučením. Únava môže byť známkou hroziaceho infarktu. Veľkým tlakom sa môže stať, že srdce nemá dostatok krvi.

2. Tlak na hrudi

Spoločným výstražným znamením hroziaceho infarktu je silný tlak na hrudi. Búšenie srdca a bolesť sa môže objaviť na hrudi, na chrbte, v čeľusti, na krku, v paži alebo v hornej časti brucha.

3. Dýchavičnosť

Pred srdcovým infarktom môže ľahko prísť k dýchavičnosti a tiež ani pľúca už nemajú dostatok krvi, keď sú tepny zúžené. Ak spozorujete, že máte problémy s dýchaním, mali by ste začať konať.

6 príznakov, ktoré odhalia infarkt skôr ako sa stane
Foto: pinterest.com

4. Vyčerpanie

Cítite sa slabý a vyčerpaný? Môže to byť preto, že vašim svalom už nie je dodávaný dostatok krvi. To je tiež prvým varovným signálom na infarkt.

5. Závraty a studený pot

Uistite sa, že máte skutočne tieto príznaky. Vtedy by ste mali navštíviť lekára. Potenie môže byť prvým príznakom infarktu. Závrat je spôsobený zníženým prekrvením mozgu.

6. Chlad, chrípka

Kašeľ, nachladnutie a horúčka naraz ? Môže to byť skutočne neškodné, ale čo mnohí nevedia je, že často sa vyskytujúce tieto príznaky môžu nastať asi mesiacom pred infarktom. Kašeľ sa používa na opätovný správny tok krvi.

6 príznakov, ktoré odhalia infarkt skôr ako sa stane
Foto: pinterest.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie WBN