BRATISLAVA 19. augusta (WEBNOVINY) – Americký rapper 50 Cent tvrdí, že za jeho prehru v súdnom spore so spoločnosťou Sleek Audio, ktorá mu údajne dlhuje 261-tisíc dolárov (v prepočte približne 196-tisíc eur), môže rasizmus.
Verdikt arbitráže podľa jeho slov ovplyvnili skutočnosti, že má tmavú pleť, stýka sa s ďalšími kontroverznými Afroameričanmi a je známym rapperom.
Sudca sa navyše vraj odmietol zaoberať dôkazmi týkajúcimi sa prípadu a nedovolil rapperovi vypočúvať svedkov.
50 Cent tak požaduje opätovné prejednanie sporu pred súdom, zatiaľ čo spoločnosť Sleek Audio označila jeho obvinenia za zúfalé odmietanie rozsudku.
Rapper momentálne čelí aj obvineniu z výtržníctva a domáceho násilia voči svojej bývalej partnerke Daphne Narvaez.
50 Cent, vlastným menom Curtis James Jackson III., pôsobí na hudobnej scéne od roku 1997. Jeho prvým albumom mal byť Power Of The Dollar, ktorý obsahoval aj úspešný, ale kontroverzný singel How To Rob. Krátko po dokončení nahrávky však rappera deväťkrát postrelili, pričom niektoré projektily ho zasiahli aj do hrudníka a tváre. Po tomto incidente s ním predstavitelia Columbia Records zrušili zmluvu a nahrávka Power Of The Dollar preto nikdy oficiálne nevyšla.
Video: 50 Cent – In Da Club
V roku 2002 vydal prostredníctvom nezávislého vydavateľstva Full Clip Records kompiláciu Guess Who’s Back?, ktorá obsahovala aj niektoré skladby z nevydaného debutu. Táto kompilácia sa dostala do rúk Eminema, vďaka ktorému získal 50 Cent zmluvu s Interscope Records.
V marci 2003 vydal 50 Cent svoj oficiálny debut s názvom Get Rich Or Die Tryin‘, ktorý mu zabezpečil celosvetovú popularitu. Po tejto nahrávke nasledovali albumy The Massacre (2005), Curtis (2007) a Before I Self Destruct (2009). Vlani v júli poskytol svojim priaznivcom zdarma nahrávku 5 (Murder By Numbers) a tento rok by mal vydať štúdiovku Street King Immortal. Okrem toho je aj členom skupiny G-Unit, s ktorou vydal dva albumy a jeden soundtrack. Venuje sa aj herectvu, účinkoval napríklad v čiastočne autobiografickom filme Zbohatni alebo zdochni (2005) alebo snímkach Oprávnené vraždy (2008), Twelve (2010) a Freelancers (2012). Je tiež autorom niekoľkých kníh.
Informácie pochádzajú z webstránky www.tmz.com a archívu agentúry SITA.