5 zdravotných problémov, ktoré pomáha riešiť káva

Rakovina
Thinkstock

Káva má mnoho priaznivcov a mnohí z nás si bez nej nevedia predstaviť ani deň. Ak patríte medzi nich, potešíme vás. Tento lahodný nápoj je podľa vedcov prospešný pre naše zdravie.

Choroby srdca

Srdce, zdravie
Thinkstock

Účinok kofeínu na srdce je stále študovaný, a pokiaľ ide o vaše zdravie, mali by ste vždy počúvať rady ošetrujúceho lekára. Avšak, káva môže byť v skutočnosti prospešná pri prevencii srdcových ochorení.

V článku Tech Times s názvom ” Káva znižuje riziko úmrtia na srdcové choroby ,” sa uvádza štúdia, ktorá hovorí: “Pravidelná konzumácia kávy znižuje riziko úmrtí na kardiovaskulárne ochorenia.”

Takže tí, ktorí sa obávajú o zdravie srdca, si môžu s pokojným svedomím dať šálku kávy.  Aspoň podľa tejto štúdie.

Cukrovka typu 2

Cukrovka, diabetes
Thinkstock Foto: ilustračné, Thinkstock

Cukrovka je závažné ochorenie, ktoré si vyžaduje odbornú liečbu. Avšak, káva môže byť jedným zo spôsobov, ako zabrániť vzniku  diabetu 2. typu. “Niektoré štúdie preukázali, že užívatelia kávy – najmä tí, ktorí pijú viac šálok – majú nižšie riziko vzniku cukrovky ako ostatní ľudia,” – hovorí WebMD .

Rakovina

Rakovina
Thinkstock

Aj keď štúdia stále trvá, vedci z amerického inštitútu pre výskum rakoviny hovoria : “Štúdie preukázali, že niektoré potraviny, ako je napríklad káva, môžu pomôcť v boji proti rakovine.”

Je jasné, že káva nemôže byť nazývaná ” liekom “. Avšak tí, ktorí pravidelne pijú kávu, môžu nevedomky zabrániť rozvoju rakoviny.

Cirhóza pečene

Cirhóza pečene
Thinkstock

Samozrejme, že káva nerobí žiadne zázraky a pokiaľ si dlhšie otravujete pečeň alkoholom, nezachráni vás pred cirhózou, ale môže mať na tento dôležitý orgán pozitívny účinok. A to tak, že bráni rozvoju tejto obávanej choroby. Podľa CNN , “ďalšie 2 šálky kávy denne môžu znížiť riziko vzniku cirhózy pečene o 44 %.”

Takže ak máte obavy o vašu pečeň, šálka kávy – to je presne to, čo by vám mohlo pomôcť.

Parkinsonova a Alzheimerova choroba

Alzheimer
Thinkstock Foto: Thinkstock

Vedeli ste, že káva môže byť užitočné pri prevencii Alzheimerovej choroby a zmiernenie príznakov Parkinsonovej choroby aj udržanie normálnej mozgovej aktivity.

„Nový výskum ukazuje, že tri šálky kávy denne môžu zabrániť vzniku Alzheimerovej choroby u starších ľudí, ktorí zažívajú stratu pamäti,“ – tvrdí CBS News.

V ďalšej  štúdii sa hovorí, že denná dávka kofeínu môže zmierniť príznaky Parkinsonovej choroby u pacientov.

Potešili vás tieto štúdie? Nezabudnite sa podeliť so svojimi priateľmi. Ďakujeme.

www.fithacker.ru

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom