Zvrat v prípade smrti cyklistu Demoitiého. Čo ukázala pitva?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Antoine Demoitié
Foto: facebook.com/wantygobert/

GENT 1. apríla (WebNoviny.sk) – Kolízia s motocyklom nemusela byť bezprostredná príčina smrti belgického cyklistu Antoina Demoitiého v nedávnej prípravnej klasike Gent-Welvelgem. Nariadená pitva to jednoznačne nepreukázala.

Štátny zástupca Eric Fouard konštatoval, že 25-ročný cyklista tímu Wanty-Groupe Gobert zomrel na krvácanie do mozgu spôsobené zlomeninou spodiny lebečnej. Tvrdí však, že s istotou nemožno určiť, či mu smrteľné zranenie spôsobila až zrážka s motorkou, alebo k nemu došlo už pri predchádzajúcom páde.

Demoitié zahynul na Veľkonočnú nedeľu pri páde na trati flámskej klasiky s dlažobnými kockami Gent-Wevelgem, ležiaceho na zemi ho neskôr prešla motorka. Rodáka z Liége previezli do nemocnice vo francúzskom Lille, ale nepodarilo sa ho zachrániť.

V pondelok ráno jeho tím zverejnil na svojom oficiálnom twitteri aj facebooku fotografiu s rokmi narodenia aj skonu pretekára. Nehoda opäť prehĺbila polemiku, ako zvýšiť bezpečnosť pretekárov na trati, resp. znížiť počet motocyklov a celkovo sprievodných vozidiel v pretekárskom konvoji. Správu priniesol aj web ORF.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať