Zuzana Paňková a Jakub Grigar sa prebojovali na OH 2024 do Paríža

Tento článok pre vás načítala AI.

Zuzana Paňková a Jakub Grigar v sobotu spečatili triumf internej nominácii a na budúcoročných olympijských hrách v Paríži budú reprezentovať Slovensko vo vodnom slalome práve oni.

Vybojovaná miestenka

Pridali sa tak k Eliške Mintálovej a Matejovi Beňušovi. Z uvedeného kvarteta premiérovo olympijskú súťaž absolvuje iba 18-ročná Paňková, zostávajúce trio už štartovalo na OH.

Paňková si olympijskú miestenku vybojovala v kanoe žien na pretekoch Svetového pohára práve v Paríži, v ktorom sa v sobotu prebojovala do dvanásťčlenného finále zo štvrtej priečky v semifinále.

Účasť pod piatimi kruhmi

O účasť pod piatimi kruhmi bojovala aj Soňa Stanovská, v semifinále však obsadila 14. priečku a nedostala sa medzi finálový tucet. Tretia Slovenka Emanuela Luknárová nepostúpila do semifinále z piatkovej kvalifikácie.

Kajakár Grigar bol v sobotu jediným slovenským semifinalistom a v prvej polovici predvádzal výborný výkon, potom však spravil niekoľko chýb, ktoré ho stáli finálovú účasť.

Na to, aby o necelý rok v Paríži obhajoval striebro z OH 2021 v Tokiu, mu však stačila aj 19. priečke, ktorou sa o jeden bod dostal v internej nominácii pred Martina Halčina. Ten rovnako ako Adam Gonšenica nepostúpil z piatkovej kvalifikácie.

Víťazmi sobotňajších semifinálových jázd sa stali Britka Kimberley Woodsová a Čech Jiří Prskavec. Finálový blok sa začne o 11.19 h.

Viac k osobe Adam GonšenicaEliška MintálováEmanuela LuknárováJakub GrigarMartin HalčinMatej BeňušSoňa StanovskáZuzana Paňková