Žralok zaútočil na lovca rýb pri austrálskom Queenslande

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
žralok
Žralok spôsobil surfistovi vážne zranenia. Foto: ilustračné, Thinkstock

Sydney 2. januára (WebNoviny.sk) – Žralok dnes zaútočil na 30-ročného muža v obľúbenom turistickom letovisku na severe Austrálie. Informovali o tom miestne médiá a tlačová agentúra DPA.

Muž lovil ryby harpúnou pri pobreží ostrova Great Keppel Island v austrálskom štáte Queensland, keď naňho zaútočil žralok. Spôsobil mu vážne tržné rany na rukách a nohách, uviedla televízia ABC.

Mužovi sa podarilo priplávať naspäť k člnu, na palubu ktorého ho vytiahli jeho priatelia a snažili sa privolať pomoc. Veliteľ miestnej pobrežnej stráže Paul Florian informoval, že neďaleko mala výcvik jedna posádka a zreagovala na volanie o pomoc.

K útoku došlo po tom, čo pláže južne od mesta Sydney, v populárnom letovisku Jervis Bay, na niekoľko dní zatvorili pre hroziace útoky žralokov. Pláže v letovisku Jervis Bay, približne 190 kilometrov južne od Sydney, boli zatvorené od stredy 30. decembra 2015 do dnešného dňa, pretože v plytkých vodách pri plážach číhalo až 50 žralokov – vrátane najnebezpečnejších žralokov modrých a tiež žralokov medených.

Člen vzdušnej hliadky Harry Mitchell vyhlásil, že za posledné tri dni videl popri obľúbených plážach pomaly plávať vyše 100 žralokov. „Videli sme žralokov iba tri či štyri metre od ľudí vo vode,“ povedal Mitchell pre noviny Sydney Morning Herald.

„Niektoré boli dosť veľké, dva a pol alebo až tri a pol metra dlhé. Niektoré plávali vo vode iba meter hlbokej,“ dodal člen vzdušnej hliadky. Mitchell následne upozornil miestnych plavčíkov, ktorí spustili alarm, varujúci pred žralokmi. Na plážach Austrálie je to už dôverne známy zvuk.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať