Zomrela prvá interná televízna hlásateľka bratislavského štúdia Blažena Kočtúchová

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Blažena Kočtúchová
Prvá interná televízna hlásateľka bratislavského štúdia Československej televízie Blažena Kočtúchová zomrela dnes v popoludňajších hodinách vo veku nedožitých 86 rokov, ktoré by oslávila 1. mája. Bratislava, 12. apríl 2019. Foto: SITA/RTVS

BRATISLAVA 12. apríla (WebNoviny.sk) – Prvá interná televízna hlásateľka bratislavského štúdia Československej televízie Blažena Kočtúchová zomrela v piatok v popoludňajších hodinách vo veku nedožitých 86 rokov, ktoré by oslávila 1. mája. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Svojím kultivovaným prejavom si získala uznanie a rešpekt v celej krajine. Stala sa vzorom pre ďalšie generácie televíznych hlásateliek. Prácu a osobnosť Blaženy Kočtúchovej obdivovali nielen diváci, ale i televízni profesionáli. Aj preto ju dlhé roky označovali za prvú dámu televízie, kde pôsobila 33 rokov,“ napísala v tlačovej správe Rusnáková.

Ľudia ju najprv poznali vďaka jej hlasu. Do televízie sa dostala po tom, čo vymenila rozhlasovú prácu za tú pred kamerou. Z rozhlasu si priniesla kultivovaný prejav a výbornú slovenčinu. Získala napríklad ocenenie Zlatý krokodíl za prínos do televíznej tvorby a v roku 1968 sa dostala do hodnotenia pri udeľovaní cien v Barcelone za hlásateľský prínos. Bola súčasťou rôznych náučných a publicistických programov. Pod svoje krídla si okrem iných hlásateliek vzala aj Noru Beňačkovú.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Blažena Kočtúchová