Zomrel štvornásobný grandslamový šampión Ashley Cooper

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vo veku 83 rokov zomrel štvornásobný grandslamový šampión Ashley Cooper Foto: Wikipédia

Vo veku 83 rokov zomrel štvornásobný víťaz grandslamových turnajov austrálsky tenista grandslamový Ashley Cooper. Niekdajšia svetová jednotka podľa webu Tennis Australia prehrala boj s dlhou chorubou.

Najlepší amatérsky tenista na svete

Ashley Cooper bol v rokoch 1957 a 1958 najlepším amatérskym tenistom na svete. Tri zo štyroch singlových grandslamových titulov získal v roku 1958, keď ovládol Australian Open, Wimbledon aj US Open, na Roland Garros sa dostal „len“ do semifinále.

Doma v Austrálii ovládol dvojhru aj v roku 1957. Okrem štyroch singlových titulov si na turnajoch „veľkej štvorky“ pripísal aj štyri finálové víťazstvá vo štvorhre a v roku 1957 bol členom víťazného tímu Austrálie v Davisovom pohári.

Pre zranenie ukončil kariéru

Jeho kariéru v roku 1959 ukončilo zranenie chrbta. „Bol to tenisový velikán ako hráč a neskôr aj ako prevádzkovateľ tenisového centra. Bude nám veľmi chýbať,“ povedal výkonný riaditeľ Tennis Australia Craig Tiley.

Svoju sústrasť vyjadril aj niekdajší velikán austrálskeho tenisu a Copperov rovesník Rod Laver.

„Bol to pravý šampión, na kurte aj mimo neho. A ten jeho bekhend! Mám na neho mnoho krásnych spomienok. Zbohom priateľ môj,“ napísal na sociálnych sieťach.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ashley Cooper