Zomrel Kyle Smaine, majstra sveta z U-rampy pochovala lavína

Kyle Smaine
Kyle Smaine, niekdajší majster sveta z U-rampy. Foto: archívne, SITA/AP

Počas víkendu našiel smrť v lavíne niekdajší majster sveta v akrobatickom lyžovaní Američan Kyle Smaine. Tridsaťjedenročný kalifornský rodák zahynul v Japonsku neďaleko Nagana.

Úrady v lokalite vydali výstrahu pred možnosťou pádu lavín, keďže v regióne pribudlo solídne množstvo nového snehu. Ani to však nezabránilo tomu, aby americký športovec našiel smrť pod „bielou perinou“.

Tretí člen „výpravy“ prežil

Nešťastie naživo videl fotograf Grant Gunderson, podľa ktorého Smaine najprv letel približne 50 metrov a potom zmizol pod snehom a tam zahynul. Okrem niekdajšieho súťažného športovca v lavíne zahynul ďalší lyžiar z trojčlennej „výpravy“. Tretia osoba síce skončila pod viac ako metrovou vrstvou snehu, no neutrpela zranenia a zostala nažive.

V Kreichsbergu získal zlato

Kyle Smaine získal zlato na U-rampe na svetovom šampionáte v roku 2015 v rakúskom Kreichsbergu. Súťažnú kariéru ukončil v januári 2018 víťazstvom na pretekoch Svetového pohára v kalifornskom stredisku Mammoth Mountain.

Nešťastie zasiahlo aj jeho manželku Jennu, s ktorou sa zosobášil iba v novembri. „Verím, že dnes v noci si aspoň v mojich snoch zalyžujeme na prašane alebo spravíme výlet na bicykloch,“ napísala zronená vdova na instagrame na margo úmrtia manžela.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom