Zo Slovákov v NHL bodoval iba Kopecký z Chicaga

Kopecký
Tomáš Fleischmann, Paul Stastný a Tomáš Kopecký v zápase zámorskej NHL medzi Coloradom a Chicagom. Denver, 13. december 2010. Foto: SITA/AP

NEW YORK 14. decembra (WEBNOVINY) – Brankári a obrancovia si zobrali v pondelok v Pepsi Centre v Denveri voľno a útočníci v zápase Colorada s Chicagom (7:5) mohli predviesť svoje umenie.

Domáci napokon zdolali obhajcu Stanleyho pohára vďaka trom gólom v záverečných 144 sekundách. Vyrovnanie na 5:5 zariadil vo svojom prvom zápase pred domácimi fanúšikmi po novembrovej výmene z Washingtonu Tomáš Fleischmann, potom strelil víťazný gól Matt Duchene a do prázdnej bránky napokon stanovil konečný výsledok Ryan O´Reilly.

Takmer každá strela sa skončila gólom. Už predtým sme mali veľké šance, ale čakali sme na ďalšie. Potom prišli a my sme ich využili,“ povedal po stretnutí pre nhl.com Fleischmann. Na góly bohatá bola najmä prvá tretina, v ktorej sa každý tím presadil trikrát. Chicago v zápase štyrikrát vyrovnávalo, raz sa dostalo do vedenia, ale napokon odišlo bez bodu. V jeho zostave chýbal Marián Hossa. Druhý Slovák v drese Blackhawks Tomáš Kopecký strávil na ľade 19 min, zaznamenal jednu asistenciu, tri mínusové body a dva strelecké pokusy.

Dvadsaťosemročný krídelník má na svojom konte v tejto sezóne 17 bodov (3+14) a už len štyri ho delia od prekonania kariérneho maxima z minulého ročníka. „Urobili sme veľa chýb. V našom obrannom pásme nemôžeme súboje vypúšťať. Súperovi sme dali dostatok času, aby sa dostal k puku a potom skóroval z každej príležitosti, ktorá sa naskytla,“ povedal po stretnutí krídelník Chicaga Troy Brouwer.

Handzuš nebodoval, ale vyhral

Druhý Slovák, ktorý nastúpil v pondelkových stretnutiach, Michal Handzuš z Los Angeles, síce nebodoval, ale potešila ho výhra na ľade Detroitu 5:0. V zápase exceloval najmä brankár Kings Jonathan Quick, ktorý vychytal svoj prvý shutout po takmer roku, desiaty v kariére a navyše zlikvidoval 51 striel domácich hráčov. „Quicker bol dnes neskutočný, najmä v druhej tretine nás výrazne podržal. Zlikvidoval veľa pukov,“ chválil kľúčovú postavu defenzívy Kings tréner Terry Murray. V druhej tretine mal Quick 26 úspešných zákrokov. „Je to pekné, ale najdôležitejšie je, že sme získali dva body. Predchádzajúci zápas s Minnesotou mi nevyšiel, ale teraz už ho môžem definitívne hodiť za hlavu,“ povedal pre nhl.com Quick.

Rovnakým pomerom ako Los Angeles vyhralo aj Nashville, ktoré si poradilo doma s New York Islanders. Nováčik v bránke Predators Anders Lindbäck si pripísal druhý shutout v rade. Nashville uspel tretíkrát za sebou, z posledných ôsmich duelov majú šesť výhier. „Celý tím ma veľmi podporuje a v každom zápase sa všetci snažíme podať stopercentný výkon. Vždy mi pomôžu úspešné prvé zákroky,“ povedal po stretnutí Lindbäck. V tejto časti roka sa darí aj Atlante, ktorá vyhrala v Ottawe 4:3 po predĺžení a z posledných dvanástich zápasov sa radovala desaťkrát. Thrashers viedli v závere druhej dvadsaťminútovky už 3:0, o náskok síce prišli, ale v predĺžení rozhodol Bryan Little. Ottawa sa momentálne trápi, z ostatných siedmich duelov vyhrala iba dva. V Calgary žiaril kapitán Jarome Iginla, ktorý sa dvoma gólmi vrátane toho v predĺžení podieľal na výhre Flames nad Columbusom 3:2 po predĺžení.

Výsledky pondelkových stretnutí

Detroit – Los Angeles 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Góly: 14. Simmonds (Greene, Ponikarovskij), 34. Moller (Clifford, Doughty), 41. Kopitar (D. Brown, Justin Williams), 43. Kopitar (Doughty), 47. J. Johnson (Doughty, D. Brown)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 51:26. Brankári: Howard – Quick. Diváci: 17 810.

Ottawa – Atlanta 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0 – 0:1)

Góly: 39. Alfredsson, 46. Neil (J. Ruutu, Kelly), 48. Spezza (z tr. strieľania) – 10. Slater (Boulton, Thorburn), 18. Little (Thorburn, Byfuglien), 38. Byfuglien (Peverley, Antropov), 62. Little

Vylúčení: 0:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:24. Brankári: Elliott – Pavelec. Diváci: 18 184.

Nashville – New York Islanders 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 12. S. Kosticyn (Franson, Erat), 26. Hornqvist (O´Brien), 28. Smithson (S. Kosticyn, R. Suter), 54. Hornqvist (Franson), 59. Spaling (Weber, Sullivan)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:28. Brankári: Lindbäck – Roloson. Diváci: 14 314.

Colorado – Chicago 7:5 (3:3, 1:1, 3:1)

Góly: 1. Yip (Porter, Paul Šťastný), 7. Paul Štastný (Yip), 16. McLeod (Dupuis, O´Reilly), 21. Duchene (Mauldin), 58. Fleischmann (Jones, Duchene), 59. Duchene (Fleischmann), 60. O´Reilly (Fleischmann, Paul Šťastný) – 6. Brouwer (KOPECKÝ, Toews), 16. Skille (Toews, Stalberg), 19. Bickell (Brouwer, Dowell), 40. Morin, 52. Brouwer (Keith, Sharp).

Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše Kočí – Scott na 5 min za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:34, brankári: Anderson – Turco (21. Crawford). Diváci: 15 924.

Calgary – Columbus 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 3. Iginla (Bäcklund, Giordano), 5. Morrison (Hagman, Babčuk), 64. Iginla (Tanguay, Sarich) – 39. Vermette (A. Murray, Commodore), 56. Nash (Russell, Vermette)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 25:24, brankári: Kiprusoff – S. Mason (5. Garon). Diváci: 19 289.

San Jose – Dallas 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 27. Joslin (J. Thornton, Marleau), 29. Clowe (Ferriero, Demers) – 7. Benn (Ribeiro, Grossman), 38. Ribeiro (Robidas, Ott), rozhodujúci sam. nájazd B. Richards.

Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:31, brankári: Niemi – Raycroft. Diváci: 17 562.

10. Mário Bližňák (Vancouver) 4 1 0 1 +1 1 0

Brankári (počet zápasov, počet víťazstiev-prehier-prehier po predĺžení a sam. nájazdoch, úspešnosť zákrokov, priemer na zápas, počet shutoutov):