Známa je desiatka kandidátov na Futbalistu roka 2022, nechýba v nej obhajca prvenstva Škriniar ani fortunaligisti Weiss s Kuckom

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
ANKETA: Futbalista roka 2021
Sprava: Laureáti Siene slávy Ján Kozák, Jozef Barmoš a Ján Švehlík počas vyhlásenia výsledkov 29. ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu (SFZ) a denníka Pravda o najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky za rok 2021. Šamorín, 22. marec 2022. Foto: SITA/Jana Birošová

V desiatke kandidátov na víťazstvo v ankete Futbalista roka 2022 je okrem obhajcu prvenstva Milana Škriniara jeho deväť súčasných či bývalých spoluhráčov z reprezentačného mužstva, dvaja z nich pôsobia v najvyššej domácej súťaži.

Tri nové mená

V porovnaní s lanským rokom sú v nej tri iné mená – Patrik Hrošovský, Ľubomír Šatka, Martin Valjent a Vladimír Weiss mladší. Nováčikom v Top 10 je iba Šatka, Weiss sa medzi elitnú desiatku vrátil po šiestich rokoch.

Už šesnástykrát bez prerušenia sa do najlepšej desiatky futbalistov na Slovensku dostal Marek Hamšík, krotý vlani ukončil reprezentačnú kariéru. Informuje o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

Kto hlasoval?

Hlasovalo spolu 58 zo 73 členov Slovenskej futbalovej akadémie, do ktorej patria predchádzajúci víťazi ankety, bývalí a súčasní reprezentační tréneri A-tímu a dvadsaťjednotky, aktuálni tréneri ligových tímov, súčasní reprezentační tréneri všetkých mužských a ženských mládežníckych výberov, bývalí reprezentanti a laureáti Siene slávy slovenského futbalu.

„Na ankete sa podieľalo aj 34 zástupcov médií,“ informoval prezident SFZ Ján Kováčik.

Najlepší hráč Fortuna ligy

Necelé dva týždne pred slávnostným galavečerom, na ktorom vyhlásia poradie 30. ročníka ankety, zverejnil organizátor Slovenský futbalový zväz finalistov aj ďalších troch kategórii a konečné výsledky štvrtej – najlepší hráč Fortuna ligy 2022.

Rovnako ako vlani sa ním stal Vladimír Weiss ml. zo Slovana Bratislava so ziskom 143 bodov. Druhý skončil Nikola Krstovič (DAC 1904 Dun. Streda) so 131 bodmi a tretí Martin Regáli z MFK Ružomberok s 37 bodmi. Spomenutý galavečer sa bude konať 20. marca v Senci.

Do 17. marca 2022 do 10.00 h majú šancu hlasovať aj fanúšikovia a v internetovom hlasovaní na zväzovom webe rozhodnúť o víťazovi Ceny fanúšika.

Kandidáti na ocenenie Futbalista roka 2022

Mená v abecednom poradí aj s klubovou príslušnosťou:

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dávid HanckoJán KováčikJuraj KuckaĽubomír ŠatkaMarek HamšíkMartin DúbravkaMartin RegáliMartin ValjentMilan ŠkriniarNikola KrstovičPatrik HrošovskýStanislav LobotkaVladimír Weiss ml.
Firmy a inštitúcie AC Sparta PrahaDAC 1904 Dun. StredaFC WatfordFeyenoord RotterdamInter MilánoKRC GenkLech PoznaňManchester UnitedMFK RužomberokNewcastle UnitedRCD MallorcaSFZ Slovenský futbalový zväzŠK Slovan BratislavaSlovenská futbalová akadémiaSSC NeapolTrabzonspor