Žitňanská podala dovolanie v kauze Salmanovcov

Lucia Žitňanská
Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) – Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská podala v kauze uplácania exšéfa daňového úradu v Dunajskej Strede podnikateľmi Salmanovcami dovolanie. Informovala o tom televízia TA3. Najvyšší súd SR potvrdil ich nevinu v tejto kauze. Keďže ministerka podala dovolanie, tak sa kauzou bude opäť zaoberať.

Hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla potvrdil pre TA3, že koncom februára dostali z generálnej prokuratúry podnet na podanie mimoriadneho dovolania. Po preskúmaní podnetu a spisu sa ministerka rozhodla využiť mimoriadny opravný prostriedok, uviedol.

Podľa hovorkyne Generálnej prokuratúry SR Andrey Predajňovej dôvodom podania podnetu boli nedostatky v skutkových zisteniach, ktoré predchádzali rozhodnutiam súdov. Kauza má totiž zaujímavú zápletku. Jeden senát Najvyššieho súdu SR uplácanie Salmanovcov nevidel, druhý exšéfa daniarov za vzatie úplatku poslal za mreže.

Advokát Salmanovcov Viktor Križiak tvrdí, že ministerka zneužila svoje právo proti jeho klientom. V tomto prípade bolo podľa neho na rade kolégium najvyššieho súdu, ktoré mohlo rozlúsknuť situáciu, keď v totožnej právnej veci sú dva rozdielne názory Najvyššieho súdu SR. Konanie ministerky je podľa neho predčasné a nešťastné.

Salmanovci si v súčasnosti odpykávajú sedemročný a šesťočný trest za uplácanie daniarky v Šamoríne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Žitňanská
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SR