Záplavy v Durbane zabili viac ako 340 ľudí, škody odhadujú na 52 miliónov dolárov (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Durban zaplavy
Záplavy a lejaky v juhoafrickej provincii KwaZulu-Natal vrátane mesta Durban si vyžiadali najmenej 341 mŕtvych. Foto: SITA/AP

Záplavy a lejaky v juhoafrickej provincii KwaZulu-Natal vrátane mesta Durban si vyžiadali najmenej 341 mŕtvych. Počet obetí pritom pravdepodobne ešte porastie, keďže mnoho ľudí, dokonca celých rodín, je nezvestných, uviedli vo štvrtok tamojší predstavitelia.

Záplavy ničili budovy a významné cesty

Škodu spôsobenú živlami v Durbane a okolitej metropolitnej oblasti eThekwini podľa jej starostu Mxolosiho Kaundu odhadujú na 52 miliónov dolárov.

Nepoľavujúce dažde a následné záplavy v provincii zaplavili, ničili a búrali budovy či odplavili významné cesty. V provincii pomáhajú so záchranou a upratovaním ozbrojené sily. Vláda provinciu vyhlási za oblasť katastrofy, oznámil už skôr prezident Cyril Ramaphosa.

Protesty proti nedostatočnej pomoci úradov

V oblasti Reservoir Hills v Durbane polícia použila zábleskové granáty, aby rozohnala obyvateľov, ktorí tam protestovali proti nedostatočnej pomoci úradov, informujú juhoafrické médiá.

Juhoafrická meteorologická služba varovala pred pretrvávajúcim vetrom a dažďom a súvisiacim rizikom povodní v Kwazulu-Natal a ďalších provinciách počas nadchádzajúceho veľkonočného víkendu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať