Zamestnávatelia hľadali aj Homera Simpsona, Včielku Máju či elfov. Kurióznych pracovných ponúk bolo tento rok viacero

Elf, Santa Claus, Vianoce
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Pracovný portál Profesia.sk zaznamenal v roku 2022 viacero kurióznych pracovných ponúk. Zamestnávatelia hľadali filmové i rozprávkové postavičky. Pred Vianocami hľadal vianočných elfov aj Santa Claus. Pomoc s balením vianočných darčekov potreboval na pracovisku v Senci. V tlačovej správe o tom informoval portál Profesia.sk.

Hľadal sa Homer Simpson

Česká pobočka pracovného portálu zaznamenala pracovnú ponuku pre Homera Simpsona, ktorá okrem iného sľubovala, že z prihlásených Homerov Simpsonov urobí profíkov.

Zamestnancov hľadal na českej Profesii zrejme aj samotný agent 007. Od uchádzačov a uchádzačiek požadoval pretrepanú, ale nezamiešanú kombináciu IT zručností, a tiež zručností v oblasti obchodu a ľudských zdrojov.

Včielka Mája aj Vlk z Wall Street

Prácu si na Profesii v roku 2022 mohla nájsť aj Včielka Mája. Hľadala ju firma z Čadce. Iný zamestnávateľ z Trenčína zas hľadal Vlka z Wall Street.

„V tomto prípade je na mieste tiež zamyslenie, ako vyzerala príprava uchádzačov na pohovor a koľkí si počas reagovania na ponuku pozreli film s Leom DiCapriom,“ píše Profesia.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Profesia