Z Bratislavy do Košíc sa bude lietať dvakrát do týždňa

Danube Wings
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 17. septembra (WEBNOVINY) – Domáca letecká spoločnosť Danube Wings bude na pravidelnej linke medzi Bratislavou a Košicami lietať od 30. septembra do 25. októbra štyrikrát týždenne počas dvoch dní.

Letecké spojenie hlavného mesta SR s centrom východu bude prevádzkovať v pondelok a piatok s dvoma spiatočnými dennými spojmi ráno a podvečer. Let bude trvať jednu hodinu.

Ako aerolínie v utorok informovali, domácu linku upravili v nadväznosti na koniec svojich letných chartrových letov a pravidelných sezónnych liniek do chorvátskych destinácií.

„Nový letový poriadok na trase Bratislava – Košice odzrkadľuje naše štvorročné skúsenosti i slovenskú ekonomickú realitu,“ povedal generálny riaditeľ Danube Wings Ján Rostáš. Klientela schopná pokryť prevádzku každodenných letov medzi dvoma najväčšími slovenskými mestami podľa neho neexistuje.

„Ako súkromný letecký prepravca nemôžeme donekonečna dúfať, že sa kúpyschopnosť či počet potenciálnych pasažierov zo dňa na deň skokovo zlepší,“ uzavrel

Ranný spoj z Bratislavy do Košíc bude mať v pondelok a piatok odlet o 7:00 a prílet o 8:00, spiatočný let bude trvať od 8:30 do 9:30. Pondelňajší popoludňajší spoj odletí z Bratislavy o 17:30 a pristane v Košiciach o 18.30, opačná cesta je plánovaná večer od 19:00 do 20:00. V piatok popoludní lietadlo odletí z Bratislavy o 16:00 a priletí do Košíc o 17:00, spiatočný let potrvá od 17:30 do 18:30.

Lety pod obchodnou značkou Danube Wings prevádzkuje spoločnosť VIP Wings, a.s. Aerolínie majú domovskú základňu na bratislavskom letisku. Spoločnosť VIP Wings je zapísaná v Obchodnom registri SR od 23. mája 2000, eviduje základné imanie 8,157 mil. eur.

Danube Wings majú vo svojej flotile namiesto štyroch už len tri lietadlá typu ATR 72-202 s kapacitou 70 a 72 cestujúcich, ktoré dosahujú rýchlosť 460 kilometrov za hodinu. Pre nízke prevádzkové náklady je lietadlo vhodné na lety do 1 500 kilometrov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Danube Wings