Xavi môže pokračovať na lavičke FC Barcelona ďalšie dva roky, od klubu dostal návrh novej zmluvy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Xavi Hernández
Kouč FC Barcelona Xavi Hernández. Foto: archívne, Martin Rickett/PA/AP

Španielsky futbalový klub FC Barcelona ponúkol trénerovi A-mužstva Xavimu Hernándezovi predĺženie zmluvy o ďalšie dva roky. Ako referuje web denníka Marca, vedenie klubu už koučovi cez jeho agenta predostrelo návrh nového kontraktu. Ten súčasný platí do konca budúcej sezóny.

Štyridsaťtriročný Xavi vedie mužstvo „blaugranas“ od novembra predminulého roka. V tejto sezóne 2022/2023 s ním získal premiérovú trofej, keď triumfoval v národnom superpohári.

Na dobrej ceste k titulu

Navyše, je na dobrej ceste k zisku majstrovského titulu v La Lige, v ktorej má FC Barcelona komfortný 13-bodový náskok pred obhajcom Realom Madrid.

Pre vedenie klubu je momentálne priorita triumf v najvyššej domácej súťaži, a tak pravdepodobne „prižmúri oči“ pred nevydareným účinkovaním v pohárovej Európe.

Záleží na výsledkoch

V domácej pohárovej súťaži Copa del Rey hráči Barcelony minulý týždeň vypadli v semifinále s Realom Madrid.

„V Barcelone by som rád zostal celý život. Je to môj domov, ale všetko záleží na výsledkoch. Joan (Laporta, pozn.) je môj priateľ. Barcelona má veľké šťastie, že má prezidenta ako je on. Nejde o peniaze alebo dĺžku zmluvy, ale o to, aby sa klubu darilo. V deň, keď budem mať pocit, že už hráčov nepresvedčím, pôjdem domov,“ vyhlásil Xavi.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Xavi Hernández
Firmy a inštitúcie FC Barcelona