Liptovská nemocnica má nový očný pavilón

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Oko_chirurgia.jpg
Foto: Pixabay.com

Stavebné úpravy a rekonštrukcia celej budovy stáli 1,3 milióna eur a do prístrojového vybavenia ŽSK investovala približne 300-tisíc eur

Liptovská nemocnica s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši má nový očný pavilón.

„Dostupnosť zdravotnej starostlivosti na Liptove pomôže zlepšiť aj nové pracovisko jednodňovej očnej chirurgie v Liptovskej nemocnici s poliklinikou,“ uviedla predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová.

Nemocnica v Liptovskom Mikuláši poskytuje zdravotnú starostlivosť v spádovej oblasti pre 72-tisíc obyvateľov. V poslednom období zaznamenala stúpajúci trend očných chorôb, a tým aj rastúci nápor na operácie.

„V novom očnom pavilóne máme dve operačné sály a posilnili sme sa aj personálne. Vďaka tomu máme priestor takmer každý deň v týždni operovať. Na predchádzajúcom pracovisku sme mohli operovať len dva-tri krát do týždňa. Teraz máme vytvorené ideálne podmienky,“ spresnila primárka oddelenia Sidónia Siváková.

Rekonštrukcia zatiaľ stála 1,3 milióna

Žilinský samosprávny kraj podľa slov Jurinovej podporuje v modernizácii všetky zdravotnícke zariadenia, ktorých je zriaďovateľom. Cieľom je vytvárať v nemocniciach špecializované pracoviská.

Očný pavilón bude poskytovať kompletné odborné vyšetrenia zrakového aparátu.

Nachádza sa v budove, ktorá bola nevyužívaná a jej prevádzka začala otvorením prvej verejnej lekárne na prízemí.

Rozsiahlu rekonštrukciu budovy financoval Žilinský samosprávny kraj a časť dotácie poskytol aj Úrad vlády SR. „Doteraz stavebné úpravy a rekonštrukcia celej budovy stáli 1,3 milióna eur a do prístrojového vybavenia sme investovali okolo 300-tisíc eur,“ doplnila riaditeľka liptovskej nemocnice Ľudmila Pohančeníková.

Okrem jednodňovej očnej chirurgie majú pacienti v budove k dispozícií verejnú lekáreň a tri ambulancie – všeobecnú ambulanciu pre deti a dorast a kardiologické ambulancie pre deti a dospelých.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Nemocnica Liptovský MikulᚎSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)