Lekárnici hodnotia prvý rok Druckera pozitívne

Ondrej Sukeľ
Foto: archívne, SITA / Marko Erd

„Pozitívne,“ odpovedá prezident Slovenskej lekárnickej komory (SleK) Ondrej Sukeľ na otázku, ako hodnotí prvý rok nového ministra v úrade, Tomáša Druckera.

„Je jasne viditeľná snaha ministra identifikovať kľúčové okruhy problémov rezortu a navrhovať niekedy netradičné riešenia,“ vysvetľuje Sukeľ.

Ako príklad uvádza novelu zákona o liekoch, ktorá sa sa elegantne vysporiadala s problémom nedostupnosti liekov pri rešpektovaní pripomienok a návrhov všetkých zúčastnených – snáď s výnimkou špekulatívnych reexportérov.

Minister, ktorý komunikuje

Výrazný rozdiel oproti predchodcom je schopnosť komunikácie a otvorenosť. „Bez nadsázky môžem konštatovať, že s ministrom Druckerom som sa ako funkcionár SLeK stretol za rok viackrát, než s jeho tromi predchodcami dokopy,“ zdôraznil Sukeľ.

Ďalšie pozitíva vidí v personálnych nomináciách, v prístupe k tvorbe legislatívy a v otvorenosti rezortu odbornej verejnosti.

V prípade ministrových rezerv je prezident SLeK menej konkrétnejší: „Občas v selekcii názorov. Ale to je zrejme daň za otvorenosť, ktorá umožní vyjadrovanie aj subjektom s nie celkom korektnými úmyslami,“ hovorí Sukeľ.

A aké má odporúčanie do ďalších rokov? „Začať meniť filozofiu chápania zdravotníctva od biznisu k službe pacientovi.“

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SLeK Slovenská Lekárnická Komora