Farmaceutická spoločnosť Merck kupuje Acceleron Pharma, získa tak potenciálny liek na vysoký tlak

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lieky
Foto: Ilustračné, www.gettyimages.com

Americká farmaceutická spoločnosť Merck vynaloží približne 11,5 miliardy dolárov na kúpu výrobcu liekov Acceleron Pharma. Firma Merck uviedla, že za akcie Acceleron Pharma zaplatí v hotovosti 180 dolárov za kus. Akvizíciou získa potenciálny liek na vysoký tlak v cievach.

Acceleron realizuje záverečné štúdie potenciálnej liečby pacientov s pľúcnou arteriálnou hypertenziou, ktorá je život ohrozujúcim ochorením ciev.

Vyvíjaný liek predstavuje pre spoločnosť Merck potenciálnu cestu k získaniu nového zdroja príjmov, uviedla analytička Mizuho Securities Mara Goldsteinová. Firma Merck okrem toho vyvíja liek proti ochoreniu COVID-19 a výsledky záverečného výskumu očakáva v neskoršej časti tohto roka.

Prevzatie firmy Acceleron Pharma by mali dokončiť vo štvrtom kvartáli tohto roka. Hodnota akcií spoločnosti Merck vo štvrtok pred otvorením riadneho obchodovania na americkej burze stúpla o 71 centov na 75,80 dolára za kus a cena akcií firmy Acceleron Pharma sa zvýšila o 1 dolár na 176,35 dolára za kus.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Acceleron PharmaMerck