Exminister zdravotníctva Čislák sa stal šéfom Inštitútu nukleárnej a molekulárnej medicíny

Viliam Čislák
Exminister zdravotníctva Viliam Čislák | Foto: SITA / Marko Erd
Do funkcie bol podľa ministerstva zdravotníctva vymenovaný dočasne, do obsadenia miesta úspešným uchádzačom výberového konania.

Bývalý minister zdravotníctva v druhej vláde Roberta Fica Viliam Čislák sa od začiatku apríla tohto roku stal novým riaditeľom Inštitútu nukleárnej a molekulárnej medicíny v Košiciach.

Ako uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová, Čislák bol vymenovaný do funkcie na dobu určitú, do obsadenia miesta úspešným uchádzačom výberového konania.

„Miesto vedúceho zamestnanca možno obsadiť bez výberového konania len do vymenovania po úspešnom vykonaní výberového konania, najdlhšie na šesť mesiacov. Z uvedeného dôvodu nebolo výberové konanie na túto pozíciu zatiaľ vyhlásené,“ konštatovala Eliášová.

Začiatky nukleárnej medicíny v Košiciach siahajú do r. 1954, kedy bolo na Rádiologickej klinike FN v Košiciach zriadené Pracovisko pre využitie rádionuklidových izotopov. V roku 2011 bol otvorený Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny, začala prevádzka lôžkového oddelenia pre liečbu pacientov rádiojódom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Inštitút nukleárnej a molekulárnej medicíny Košice