Vyťahovali pištole a spútaný som musel sedieť vo vode. Vodič opísal drsný zákrok policajtov pre oškretý nárazník

Polícia, putá
Foto: ilustračné, www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Muž zo Žiliny je otrasený z drsného zákroku policajtov, na ktorý sa pozerala aj jeho len 3,5-ročná dcéra. Policajti však tvrdia, že boli nútení voči nemu zakročiť ako vodičovi, ktorý utekal z miesta činu. Informuje TV Joj vo svojej reportáži zverejnenej na stránke Noviny.sk.

Vlastimil mal pri vychádzaní zo škôlky svojím autom šuchnúť zaparkované vozidlo. Údajne zachytil jeho nárazník, ale on nič necítil, a preto pokračoval ďalej.

Má narazenú hlavu a ruku

„V poobedných hodinách sme dostali na tiesňovú linku hovor od občana, ktorý oznámil útek vozidla z miesta nehody a samotný volajúci ho mal prenasledovať,“ informovala hovorkyňa KR PZ Žilina Zuzana Šefčíková. Polícia prijala opatrenia s cieľom vypátrať unikajúceho vodiča.

„Bežali ku mne, vyťahovali zbrane, pištole a ja som im ukazoval, že mám prázdne ruky. Chytili ma, odvliekli na chodník, spacifikovali drsným spôsobom. Mám pre to narazenú hlavu a ruku,“ opísal chvíle dotknutý vodič Vlastimil.

Ďalej pokračoval, že ho nechali spútaného sedieť na zemi vo vode. Tiež ich upozorňoval na to, že má v aute 3,5-ročné dieťa.

Obrátil sa na ministerstvo

„Po vykonaní služobného zákroku voči podozrivej osobe a ubezpečení sa, že nemá pri sebe zbraň, bolo umožnené komunikovať s dieťaťom na zadnom sedadle za tmavými oknami vozidla,“ povedala hovorkyňa.

Zároveň ozrejmila, že polícia nikdy nepodceňuje možné nebezpečenstvo a riziká, ktoré sa môžu kedykoľvek udiať.

Muž sa však bráni. Nekládol som odpor, ale vôbec ich to nezaujímalo. Obrátil som sa na ministerstvo vnútra a celú záležitosť nechám prešetriť,“ dodal na záver Vlastimil.

Video zo zákroku si pozrite na Noviny.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Šefčíková
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPPZ SR Prezídium policajného zboru SR