Výsledky 5. kola basketbalovej extraligy žien

Bez názvu
Zľava: Slávka Bučáková z Ružomberka, Zuzana Žirková z Košíc a Adriana Grešnerová z Ružomberka v zápase Dobrí anjeli Košice - MBK Ružomberok 5. kola basketbalovej extraligy žien Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 20. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn stredajších zápasov 5. kola basketbalovej extraligy žien 2010/2011:

Dobrí anjeli Košice – MBK Ružomberok 96:57 (30:10, 22:16, 20:10, 24:21)

Najviac bodov: Houstonová 23, Žirková 13, Jurčenková 11 – Lukačovičová 18, Grešnerová 12, Černáková 8

TH: 25/21 – 13/8, fauly: 15 – 20, trojky: 3 – 3, rozhodovali: Brziak a Hricišin, 600 divákov

Ružomberčanky boli počas celého zápasu len outsiderkami. Hostky ani raz neviedli a favorizované Košičanky od začiatku diktovali tempo hry. V

2. min viedli mnohonásobné majsterky Slovenska 6:0, v 7. min po trestných hodoch Lawlessovej už 16:6. Na konci I. štvrtiny svietil na tabuli už 20-bodový náskok Dobrých anjelok (30:10), ktorý v 28. min narástol už na 70:32. Liptáčky môžu domácim takpovediac poďakovať, že v závere zvoľnili tempo, a napokon neodišli z Košíc so stobodovou nádielkou.

MBK Región Rožňava – BK Slovan Bratislava 83:63 (16:11, 23:17, 20:15, 24:20)

Najviac bodov: Hnidzíková 20, Beňušková 13, Timková a Repazská po 10 – Talajková 22, Horváthová 14, Mlynarovičová 12

TH: 25/22 – 28/19, fauly: 24 – 23, trojky: 1 – 2, rozhodovali: Turčina a Mlynarčík, 400 divákov

Od úvodu išli domáce jednoznačne za víťazstvom. Agresívna obrana však nepriniesla hneď väčší náskok. Ešte v 19. min bolo po trestných hodoch Talajkovej 32:28. Záverečnú minútu však vyhrali domáce 7:0 a do kabín odchádzali za stavu 39:28. V druhom polčase domáce zvyšovali svoj náskok ktorý bol po trojke Beňuškovej 72:46. Záver zápasu dohrávala na domácej strane druhá päťka a dovolila hosťujúcim hráčkam znížiť na konečných 63:83.

ŠBK Šamorín – BK UMB 08 Banská Bystrica 74:82 (16:17, 18:25, 16:19, 24:21)

Najviac bodov: Sujová 20, Feketeová 17, Oroszová 13 – Šimová 39, Mackulínová 13, Makková 8

TH: 6/4 – 27/20, fauly: 20 – 14, trojky: 2 – 2, rozhodovali: Šramko a Lacko ml., 150 divákov

Prvý polčas bol v réžii hostí, no v druhom dejstve sa vzchopili domáce hráčky. Na zvrat im to však nestačilo a prehrali 74:82.

ŽBK Whirlpool Poprad – BK Inpek UKF Nitra 98:55 (28:11, 23:18, 20:13, 27:13)

Najviac bodov: Oravcová 19, Kmeťová 17, Brezányová 13 – Guzmanová 17, Borovičková 13, Krč-Turbová 9

TH: 42/28 – 19/17, fauly: 17 – 28, trojky: 7 – 4, rozhodovali: Fuska a Daňo, 600 divákov

Domáce hráčky, ktoré nastúpili v nových dresoch, sa do vedenia dostali prvý raz v 4. min, keď trojka Brezányovej znamenala stav 5:4. Potom to už bola spanilá jazda Popradčaniek, ktoré si do konca prvej štvrtiny utvorili 17-bodový náskok (28:11). Ten si udržiavali a postupne zvyšovali počas celého stretnutia, o čom svedčí aj polčasový výsledok 51:29. Napriek úsiliu sa domácim hráčkam napokon nepodarilo prekonať 100-bodovú hranicu, aj tak sa však tešili z jasného a vysokého víťazstva 98:55.