Vyšetrovatelia kauzy Dobytkár sa bránia voči tvrdeniam advokáta, nikto nemanipuloval so spisom ani výpoveďami

Súd
Polícia v rámci akcie Očistec ešte v novembri 2020 zadržala viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Vyšetrovatelia pracovnej skupiny Dobytkár odmietajú tvrdenia advokáta Romana Balca, ktorý v kauze zastupuje bývalého generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Juraja Kožucha, o akejkoľvek nezákonnej manipulácie so spisom a výpoveďami obvinených.

Kodada vraj manipuloval výpovede

K uvedenej trestnej veci a k uvedeným tvrdeniam sa vyšetrovatelia nebudú ďalej vyjadrovať. Konštatovalo to v pondelok pre agentúru SITA Prezídium Policajného zboru.

Advokát Roman Balco ešte v piatok uviedol, že korunný kajúcnik v kauze Dobytkár Marek Kodada, svedčiaci ako jediný svedok proti jeho klientovi Kožuchovi, počas kľúčovej časti prebiehajúceho vyšetrovania manipuloval svoje výpovede.

Šokujúce manipulovanie vyšetrovania

Nezrovnalosti, chyby a protirečenia svojej výpovede mal kajúcnik voči Kožuchovi upravovať vždy následne po prečítaní jeho výpovede. Podľa advokáta mu tak umožnil konať sám vyšetrovateľ.

„Kajúcnik Marek Kodada, ktorý ako jediný vypovedá proti môjmu klientovi, upravoval nezrovnalosti a chyby vo svojej výpovedi na základe prístupu k spisu a výpovedí môjho klienta. Doslova po každej výpovedi pána Juraja K. si ju prišiel do spisu prečítať a následne tú svoju upravil tak, aby opravil nezrovnalosti, ktoré môj klient namietal. Umožnil mu to vyšetrovateľ tým, že štatút svedka Marekovi Kodadovi prisúdil až po poslednej výpovedi môjho klienta. Tým vyšetrovateľ zabezpečil, aby si mohol kajúcnik spis prakticky nosiť domov a pripravovať si úpravy výpovede. Disponujeme o tom dôkazmi a považujeme to za šokujúce manipulovanie vyšetrovania v prospech kajúcnika,“ povedal Balco.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj KožuchMarek Kodada
Firmy a inštitúcie Prezídium policajného zboru SR