Voľba šéfa Slovenského zväzu ľadového hokeja sa presunula na máj, Šatana vyzve Jurínyi

Miroslav Šatan
Prezident SZĽH Miroslav Šatan. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

Voľby prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) sa pôvodne mali konať v piatok 18. marca, napokon sa tak stane pravdepodobne až 9. mája. Práve na tento termín stanovil výkonný výbor SZĽH konanie ďalšie Kongresu. Informoval o tom prezident SZĽH Miroslav Šatan po štvrtkovom zasadnutí VV SZĽH, správu priniesla RTVS na svojom športovom fejsbúku.

Šatanove funkčné obdobie vyprší v júni

Marcový Kongres SZĽH sa napokon nekonal, keďže nebol uznášaniaschopný. Výkonný výbor SZĽH musel do 60 dní zvolať nové zasadnutie Kongresu. Súboj medzi súčasným šéfom slovenského hokeja Miroslavom Šatanom a jeho protikandidátom Ľudovítom Jurínyim preto odložili.

Miroslav Šatan vedie SZĽH od júna 2019, keď na poste prezidenta nahradil Martina Kohúta. Jeho súčasné funkčné obdobie vyprší v júni. Od roku 2017 je tiež generálnym manažérom reprezentácie.

Kongres SZĽH mal v marci okrem prezidenta voliť aj zástupcov do Výkonného výboru, predsedu a podpredsedu Disciplinárnej komisie aj predsedu a členov Volebnej komisie. Na programe boli aj ďalšie témy ako týkajúce sa ekonomiky a športovej stránky.

Jediný kandidát na šéfa disciplinárky

O post vo VV SZĽH sa zaujímalo spolu 25 kandidátov vrátane dvojice Miroslav Lažo a Richard Rapáč, obaja mali kandidovať do VV aj ako zástupcovia športovcov

. Jediným kandidátom na post šéfa Disciplinárnej komisie bol Rastislav Jakubovič, o pozíciu podpredsedu DK sa uchádzali traja kandidáti. Záujem byť predsedom Volebnej komisie prejavil len Rastislav Železník, o post jej člena sa zaujímalo deväť kandidátov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľudovít JurinyiMiroslav Šatan
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja