Vo veku 79 rokov zomrel herec Leopold Haverl

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Leopold Haverl
Leopold Haverl (†79) po premiére muzikálu Hallo Dolly v divadle Nová Scéna, 27. január 2006, Bratislava. Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 5. februára (WebNoviny.sk) – Vo veku 79 rokov dnes v skorých ranných hodinách zomrel slovenský herec Leopold Haverl. Pre agentúru SITA to potvrdila tlačová tajomníčka Slovenského národného divadla (SND) Izabela Pažítková. Ako ďalej doplnila, o pohrebe budú verejnosť informovať neskôr.

Obrazom: Leopold Haverl
Dlhoročný člen Činohry Slovenského národného divadla

Leopold Haverl

sa narodil 16. februára 1936 v Bratislave. Na začiatku svojej kariéry pôsobil v trnavskom Krajskom divadle, v rokoch 1965 – 1968 v Divadle poézie v Bratislave a od roku 1968 bol členom Činohry SND. Stvárnil tu mnoho postáv, niekoľko rokov vystupoval v úspešnom muzikáli Na skle maľované ako Rozprávač.

Haverl sa zaskvel i v muzikáloch režiséra Jozefa Bednárika v Divadle Andreja Bagara v Nitre a účinkoval i na Novej scéne v Bratislave. Hral napríklad aj v trojdielnej televíznej verzii filmu Ako divé husi a v televíznych seriáloch Tajné životy a najnovšie Divoké kone. Z ďalšej filmografie: Do zbrane, kuruci!, Súkromná vojna, Penelopa, Noční jazdci, Kohút nezaspieva či Najdúch.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať