Vo Vajnoroch bolo otvorené nové materské centrum pre rodičov s deťmi (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vo Vajnoroch bolo otvorené nové materské centrum pre rodičov s deťmi
Foto: Peter Král/PHOTOMEDIA.
Tento článok pre vás načítala AI.

Dňa 7. júna sa konalo slávnostné otvorenie nového materského centra pre rodičov s deťmi, ktoré vzniklo z iniciatívy Občianskeho združenia Klub rodičov a detí – Vajnory. Jeho dobudovanie podporila spoločnosť Budimex, ktorá pri Bratislave stavia kľúčovú križovatku diaľnic D1 a D4.

Sme radi, že sme mohli prispieť k vytvoreniu dôležitého priestoru pre rodičov a deti vo Vajnoroch, v bezprostrednom susedstve s našou stavbou. Diaľničná križovatka D1D4 po dokončení zvýši dopravný komfort, bezpečnosť i plynulosť dopravy v hlavnom meste. Pri práci sa snažíme dbať čo najväčší ohľad na vodičov i život v okolitých obciach. Naša spoločnosť sa aj v Poľsku dlhodobo angažuje v podpore miestnych komunít v blízkosti našich stavebných projektov. Veríme, že materské centrum poskytne rodinám miesto, kde môžu spoločne tráviť čas a deti sa môžu hrať a rozvíjať v bezpečnom a krásnom novom prostredí,“ uviedol Wojciech Włodzimirski, projektový manažér spoločnosti Budimex SA.

Význam materského centra

Nové materské centrum poskytne rodinám miesto, kde môžu spoločne tráviť čas a deti sa môžu hrať a rozvíjať v bezpečnom a krásnom prostredí.

Sme nesmierne radi, že aj vďaka Budimexu budú mať mamičky a ich deti vo Vajnoroch ďalší priestor na stretávanie sa a vytváranie nových priateľstiev. Bez tejto pomoci by sa nám to určite nepodarilo,“ povedala Monika Debnárová, predsedníčka občianskeho združenia Klub rodičov a detí – Vajnory.

Spoločenská zodpovednosť od Budimexu

Tak, ako bolo spomenuté v úvode, práve podpora od Budimexu umožnila dokončenie materského centra, ktoré by občianske združenie nemohlo bez tejto pomoci realizovať. Vďaka podpore spoločnosti si klub mohol dovoliť kúpu farieb, radiátorov, koberca, hračiek a pokryť tiež nájom za priestory.

Zapojenie spoločnosti Budimex je súčasťou širšej stratégie v rámci spoločenskej zodpovednosti (CSR), ktorá zahŕňa podporu miestnych komunít v blízkosti ich stavebných projektov, preto pomoc materskému centru nie je jediná a v blízkej budúcnosti spoločnosť plánuje v spolupráci s materskou školou výučbu detí, ako sa bezpečne správať na ceste.

Našou snahou je nielen budovať infraštruktúru, ale aj zlepšovať životné podmienky obyvateľov v lokalitách, kde pôsobíme. Chceme byť zodpovedným partnerom a dobrým susedom pre miestne komunity,“ dodal Wojciech Włodzimirski.

Činnosť Klubu rodičov a detí – Vajnory

Klub pre rodičov a deti funguje vo Vajnoroch od roku 2012 a organizuje množstvo športových outdoorových aktivít pre deti a mládež rôzneho veku, ale aj pre celé rodiny.

Snaží sa vytvárať podmienky a možnosti pre zdravý rast mladých ľudí a zmysluplné trávenie ich voľného času, či už prostredníctvom plánovaných aktivít alebo budovaním detských ihrísk a športovísk, vrátane zachovania významných historických pamiatok a priestorov či realizácie letných táborov pre deti.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Monika DebnárováWojciech Włodzimirski
Firmy a inštitúcie Budimex SAObčianske združenie (OZ) Klub rodičov a detí - Vajnory