Vo Fiľakove pribudli nové autobusové zastávky, mesto za práce zaplatilo viac ako 17-tisíc eur

Fiľakovo, zastávka
Fiľakovo (zdroj: www.filakovo.sk) Foto: www.facebook.com

BANSKÁ BYSTRICA 5. decembra (WebNoviny.sk) – V uliciach Fiľakova v posledných týždňoch pribudli štyri nové autobusové zastávky. Samospráva na vlastné náklady vymenila opotrebované staré konštrukcie za moderné presklené.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa mesta Klaudia Kovácsová, práce na zastávkach stáli viac ako 17-tisíc eur, pričom v budúcnosti by mali pribudnúť ďalšie.

Obnova na frekventovanej ulici

V posledných dňoch mesto ukončilo komplexnú revitalizáciu priestranstva pred bytovkou na Biskupickej ceste. Pribudol tu dvojúrovňový chodník zo zámkovej dlažby s odvodnením, zrevitalizovaný pás zelene i mobiliár. Samospráva sa rozhodla obnovu tejto lokality doplniť výmenou dvoch starých autobusových zastávok za nové.

Vybrali sme moderné presklené typy, ktoré zapadajú do tvoriaceho sa jednotného dizajnu mobiliáru mesta,“ povedal primátor Attila Agócs a dodal, že ďalšiu zastávku vymenili na Ulici kpt. Nálepku.

Je jednou z najfrekventovanejších v meste, aj preto padla voľba práve na ňu. Okrem zastávok sme vo všetkých prípadoch upravili aj podložie a okolitý terén,“ priblížil primátor s tým, že práce vykonávali Verejnoprospešné služby mesta Fiľakovo (VPS).

Vo výmene chce mesto pokračovať

Najväčšou zmenou v týchto dňoch prechádza zastávka na Lučenskej ceste. „Tu doposiaľ nebola žiadna zastrešená konštrukcia, bolo tu iba vyznačené stanovište autobusov. Podložie je už pripravené, zastávka je osadená. V súčasnosti pracujeme na úprave okolitého terénu a odstránení starej drevenej búdky, ktorá v minulosti slúžila ako bufet, avšak roky bola nevyužívaná a chátrala,“ doplnil riaditeľ VPS Tibor Tóth.

Vo výmene ďalších zastávok chce vedenie mesta pokračovať. „Najmä v okrajových častiach mesta, kde sú buď staré ošarpané zastávky, alebo nie sú vôbec,“ zakončil primátor.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Attila AgócsTibor Tóth