Víťazstvo chutí naozaj výborne a sezóna bola hore-dole, povedala Vlhová po druhom triumfe v Soldeu

Andorra Alpine Skiing World Cup Finals
Slovenka Petra Vlhová (v strede), víťazka pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v slalome žien, oslavuje s druhou Chorvátkou Leonou Popovicovou (vľavo) a treťou Američankou Mikaelou Shiffrinovou, v Soldeu, Andorra, v sobotu 18. marca 2023. Foto: SITA/AP/Alessandro Trovati
  • aktualizované 18. marca, 15:11

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa so slalomovou časťou sezóny Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní rozlúčila víťazstvom v sobotňajších pretekoch v andorrskom Soldeu. Dvadsaťsedemročná Liptáčka bol líderkou hodnotenia už po prvom kole, keď o 32 stotín viedla pred Chorvátkou Leonou Popovičovou.

Náskok pred chorvátskou súperkou

V druhej jazde síce Slovenka dosiahla až štvrtý najlepší čas, ale náskok pred chorvátskou súperkou zvýšila na 43 stotín výborným výkonom v prvom aj poslednom sektore. Pódium doplnila fenomenálna Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,86 s), ktorá bola po prvom kole štvrtá s mankom 59 stotín.

Víťazstvo chutí naozaj výborne. pretože vyhrať po takej sezóne… Nebola zlá, ale bola hore-dole. V predchádzajúcich pretekoch som sa cítila dobre, ale vypadla som … Dnes mi vyšlo prvé kolo, v druhom to bol boj. Nemyslela som si, že budem prvá, som teda šťastná. Bojovala som až do cieľa a keď som videla jednotku, boli to neopísateľné pocity. Pred mojou jazdou v druhom kole vyšlo slniečko a ja som si na štarte povedala, že dnes je môj deň,“ povedala Vlhová v prenose JOJ Šport.

Istá víťazka je Shiffrinová

Ani víťazstvo a zisk sto bodov nestačil Vlhovej na to, aby sa v tohtosezónnom hodnotení disciplíny dostala na druhú priečku.

Víťazkou a držiteľkou malého krištáľového glóbusu sa stala Shiffrinová o priepastných 290 bodov pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou. Slovenská lyžiarka za súperkou zo Švajčiarska zaostala o 25 bodov.

Petra Vlhová v tejto sezóne dosiahla druhý triumf, predtým zvíťazila aj v januári v slalome v rakúskom Flachau. V tomto ročníku má na svojom konte zatiaľ deväť pódiových umiestnení. V celej kariére už nazbierala 28 triumfov v SP, z toho 19 v slalome. Dovedna dosiahla 66 pódií, z nich 41 v slalome. V Soldeu si v sobotu pripísala premiérové víťazstvo.

Shiffrinová už je istou istý čas celkovou víťazkou SP, aktuálne vedie o 939 bodov pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou. Tretia je priebežne Vlhová, ktorú od líderky delí 981 bodov, no od druhej priečky iba 42 bodov.

Zisk malého glóbusu

Táto sezóna znamenala veľa práce a priniesla mnoho skvelých pretekov. Aj zásluhou môjho tímu sa mi však podarilo dosiahnuť tento obrovský úspech, ktorým zisk malého glóbusu za slalom nepochybne je,“ zhodnotila po sobote Shiffrinová do mikrofónu organizátorov.

Ženskú časť sezóny SP ukončí nedeľňajší obrovský slalom, v ktorom na štarte nebude chýbať ani Vlhová. „Petra dosiahla dôležité víťazstvo, pretože ukončiť náročnú sezónou, akou bola táto, je mimoriadne potrebné. Gratulujem Petre k jej výkonu, teraz nás ešte čakajú jedny preteky,“ povedal po sobotňajšom triumfe Vlhovej tréner Mauro Pini.