Vladimír Weiss zmenil dres, už nie je hráčom Lekhwiye

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vladimir weiss
Vladimír Weiss ml. počas zápasu s Lotyšskom. Foto: SITA/Marián Peiger

DAUHA 1. februára (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant Vladimír Weiss už nie je hráčom Lekhwiya SC, ale zostal v najvyššej katarskej súťaži. Lekhwiyu vymenil za Al-Gharafa Sports Club. Novému tímu sa upísal na štyri a pol roka. Weiss o tom informuje na svojej twitterovej prezentácii. „Dohoda spečatená. Al-Gharafa Club na najbližších štyri a pol roka. Som šťastný. Ďakujem svojmu agentovi Minovi Raiolovi a rodine za všetko,“ napísal Weiss na twitteri.

Dvadsaťšesťročný bratislavský rodák (nar. 30. novembra 1989) pôsobil v drese úradujúceho katarského šampióna Lekhwiya SC dve sezóny, v tej aktuálnej strelil 9 gólov a pomohol tímu k víťazstvu v katarskom superpohári. Nedávno sa v súvislosti s rýchlonohým krídelníkom hovorilo o záujme ruského Zenitu Petrohrad. Weiss v minulosti hájil farby gréckeho Olympiakosu Pireus a talianskej Pescary. V začiatkoch seniorskej kariéry ešte ako kmeňový hráč anglického Manchestru City hosťoval v ďalšom anglickom klube Bolton Wanderers, v škótskom Glasgowe Rangers a španielskom Espanyole Barcelona.

„Po príchode nového trénera Djamela Belmadiho sa v mojom bývalom klube zmenili určité veci. On si vyhliadol svojich hráčov a chcel aj nového útočníka. Bolo jasné, že jeden zo štyroch legionárov bude musieť odísť. Viaceré kluby v Katare kontaktovali Lekhwiyu s dopytmi a ponukami, no tá sa do posledného dňa prestupového termínu pre nikoho nerozhodla. Napokon prišiel s ponukou klub Al-Gharafa na hosťovanie útočníka Dioka a môj prestup. Po rozhovore s prezidentom klubu som sa rozhodol prijať ponuku kontraktu na 4,5 roka,“ citovala oficiálna internetová stránka Slovenského futbalového zväzu vyjadrenie Vladimíra Weissa, ktorý pre spomenutý web futbalsfz.sk ešte doplnil: „Al-Gharafa je klub so slávnou minulosťou a ja chcem prispieť k tomu, aby som preň opäť pomohol vybojovať majstrovský titul. Viac sa k danej záležitosti nebudem vyjadrovať. Chcem sa plne sústrediť na futbal v mojom novom klube a teším sa už aj na marcový reprezentačný zraz.“

V súvislosti s novým pôsobiskom Vladimíra Weissa je zaujímavé aj to, že spolu s ním tam prestúpil aj maďarský reprezentant Krisztián Németh, ktorý predtým bol aj hráčom FC Liverpool, naposledy Kansasu City v MLS.

Klub Al-Gharafa vybojoval sedem prvenstiev v najvyššej katarskej súťaži, majstrovský titul si pripísal v rokoch 1992, 1998, 2002 (pod názvom Al-Ittihad), 2005, 2008, 2009 a 2010. V tejto sezóne figuruje mužstvo, ktoré vedie z lavičky 45-ročný Pedro Miguel Faria Caixinha, po 16 odohraných kolách na 8. mieste v klasifikácii najvyššej súťaže s 21 bodmi (bilancia: 6 – 3 – 7).

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Vladimír WeissVladimír Weiss ml.