Video: Trénera Petersa počas zápasu NHL zasiahol puk, potreboval osem stehov na tvári

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bill Peters
Tréner Calgary Bill Peters s krvavou "stopou" na tvári, po zásahu pukom počas zápasu NHL, v ktorom Flames zvíťazili na ľade Arizony Coyotes 6:1. Glendale, 25. november 2018. Foto: SITA/AP.

GLENDALE 26. novembra (WebNoviny.sk) – Tréner klubu zámorskej NHL Calgary Flames musel počas druhej tretiny nedeľňajšieho súboja na ľade Arizony Coyotes opustiť striedačku svojho tímu. Bill Peters si nevšimol letiaci puk z hracej plochy a ten ho zasiahol priamo do tváre.

Päťdesiattriročný kouč utrpel krvavé zranenie na brade, ktoré si vyžiadalo až osem stehov. Po približne desiatich minútach hracieho času sa však vrátil späť na lavičku a napokon sa tešil z víťazstva 6:1.

„Myslím si, že zajtra ma to bude bolieť viac. Je to jedna z vecí, ktoré sa môžu stať a nedajú sa príliš ovplyvniť. Musíte si na to akurát dávať pozor. Lekári odviedli dobrú prácu, zašili mi ranu a vrátili ma späť do práce. Dúfam, že sa mi to stalo posledný raz, ale pochybujem o tom,“ povedal po skončení stretnutia Peters.

Skúsený Kanaďan pôsobí v NHL od sezóny 2011/2012. Najskôr bol v pozícii asistenta v Detroite Red Wings, následne štyri roky viedol ako hlavný tréner Carolinu Hurricanes a v lete prebral Calgary Flames. Na medzinárodnom poli absolvoval s výberom „javorového listu“ tri majstrovstvá sveta a jeden Svetový pohár, pričom až trikrát oslavoval zisk najcennejšieho kovu.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Calgary Flames