Video: Top 10 momentov Petra Sagana z tejto sezóny

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Najkrajšie momenty Petra Sagana na Tour de France
Slovenský cyklista Peter Sagan počas záverečného ceremoniálu na Elyzejských poliach v Paríži 'strieľal' do divákov. Paríž, 26. júl 2015. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 17. decembra (WebNoviny.sk) – Ak v súčasnej cyklistike zviazanej prísnou taktikou tímov a mediálnym tréningom jazdcov chýbajú osobnosti, tak potom Slovák Peter Sagan je nádejou do budúcnosti. Úradujúci majster sveta sa baví bicyklovaním a čo je ešte dôležitejšie, baví aj ľudí okolo seba. Špecializovaný server Cyclingnews vybral desať najzaujímavejších videí z tohto roka, na ktorých Peter Sagan ukazuje, prečo nie je len obyčajným jazdcom v pelotóne, ale osobnosťou, ktorú za pár rokov spoznal celý športový svet.

Úsmevné videosekcie zachytávajú Sagana, ako hrá na bicykli futbal či golf, oslavuje triumf na pretekoch Okolo Kalifornie exhibičnou jazdou na zadnom kolese, ako počas tréningu skáče na zadnom kolese, či sa na ňom obtáča okolo talianskeho majstra cyklotrialu Vittoria Brumottiho.

Obrazom: Najkrajšie momenty Petra Sagana na Tour de France 2015

Špeciálny zostrih prináša odkazy veľkých súperov Toma Boonena, Larsa Booma, Michaela Rogersa, Vinceza Nibaliho či súčasného tímového kolegu Alberta Contadora a bývalého manažéra Tinkoff Saxo Bjarneho Riisa. Tí všetci sa vyjadrujú o Saganovi ako o výnimočnom zjave v súčasnej cyklistike.

Nasleduje vtipné video o tom, ako Sagan vysvetľuje novinárovi počas Tour de France, čo znamenalo jeho gesto búchanie si do pŕs po prejazde cieľom jednej z etáp, kde skončilo druhý – symbolizovalo to naberanie energie a ešte konkrétnejšie scénu z filmu Vlk z Wall Street.

Obrazom: Peter Sagan sa stal majstrom sveta

V prehľade nechýbajú ani videá z dvoch Saganových pádov. Jeden bol exhibičný počas kritéria v Aalste, keď to prehnal s jazdou na zadnom kolese a skončil na zadku. Druhý vyvolal búrku nevôle u fanúšikov aj odbornej verejnosti, keď v koncovke 8. etapy na Vuelte do neho zozadu narazila sprievodná motorka. Namiesto boja o etapový triumf musel odstúpiť z pretekov a ešte aj zaplatil pokutu za to, že si vylial zlosť na organizátoroch.

Posledné video je Saganovým poďakovaním za to, že si ho čitatelia Cyclingnews vybrali v sezóne 2015 za najlepšieho pretekára sezóny. „Bol to pre mňa ťažký rok, najmä na začiatku. Som veľmi rád, že sa to napokon skončilo ziskom majstrovského dresu. Ďakujem za podporu fanúšikom, mojim spolujazdcom a celému tímu. Uvidíme sa v budúcej sezóne a dúfam, že s viacerými víťazstvami,“ uviedol P. Sagan v ďakovnom videu.

Desať najzaujímavejších videí Petra Sagana z tohto roka, ktoré vybral Cyclingnews:

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Peter Sagan
Firmy a inštitúcie WBN