Tomáš Tatar
Ani gól Tomáša Tatara (vpravo) nepomohol Detroidu k výhre. Foto: SITA/AP

NEW YORK 6. novembra (WEBNOVINY) – Tomáš Tatar zabezpečil hokejistom Detroitu aspoň bod v stredajšom stretnutí NHL na ľade New Yorku Rangers. Slovenský útočník svojím štvrtým gólom v sezóne vyrovnal pri hre bez brankára osem sekúnd pred koncom tretej tretiny strelou z pravého kruhu po perfektnej prihrávke Andreja Nestrašila na 3:3 a poslal duel do predĺženia.

V ňom napokon rozhodol o výhre domácich Derick Brassard. „Bol to dôležitý gól, škoda, že nám nepriniesol ďalší extra bod. Ale vrátili sme sa ním do zápasu a posunul nás ďalej,“ povedal Tatar, ktorého tím prehral v treťom zápase po sebe.

Babcock vynechal Jurča zo zostavy

Tréner hokejistov Detroitu Red Wings Mike Babcock sa rozhodol po predchádzajúcich dvoch prehrách pred súbojom s New Yorkom Rangers urobiť zmeny v zostave a na tribúnu posadil aj slovenského hokejistu Tomáša Jurča. Keďže sa do zostavy vrátil Andrej Nestrašil a prvýkrát hral aj Daniel Cleary, spoločne s Jurčom nenastúpil ani Joakim Andersson. Babcockovi sa nepáčil výkon celého mužstva v zápase v Ottawe. Na ľade New Yorku Rangers napokon Red Wings prehrali v stredu 3:4 po predĺžení.

Jurčo odohral v tejto sezóne za Detroit dvanásť duelov, na jeho konte sú zatiaľ len dve asistencie. „Nie som si istý, či Jurčo je ten hráč, ktorý by mal sedieť na tribúne. Je stále ešte mladý. Mnohým hokejistom sa v druhom roku v NHL nedarilo tak ako v prvom. Dnešný krok ho mohol správne nabudiť. NHL je o mentálnej tvrdosti a pripravenosti. Hráč musí nájsť spôsob, ako byť správnym profesionálom. Musí zabojovať,“ pripustil pre Detroit News tréner Babcock. Jurčo by mohol byť v zostave Red Wings opäť v piatok v súboji proti New Jersey.

Višňovský si pripísal asistenciu

Ľubomír Višňovský a Jaroslav Halák sa podieľali na víťazstve New Yorku Islanders 3:2 na ľade silného Anaheimu, ktorému chýbala pre chrípku dvojica najproduktívnejších hráčov Ryan Getzlaf a Corey Perry. Halák chytil 32 z 34 striel a Višňovský si pripísal asistenciu pri presilovkovom víťaznom góle Johna Tavaresa v tretej minúte predĺženia.

Do hry zasiahol aj Andrej Meszároš, v súboji proti Montrealu odohral viac ako 28 minút, no jeho Buffalo prehralo po samostatných nájazdoch 1:2. Meszároš bol na ľade pri jedinom góle Montrealu z hokejky Pierra-Alexandra Parenteaua.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Buffalo – Montreal 1:2

po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 44. Stafford (Myers, Ennis) – 41. Parenteau (Subban, A. Markov), rozhodujúci sam. nájazd Parenteau

Andrej Meszároš (Buffalo) 2 strely, odohral 28:11

New York Rangers – Detroit 4:3 po predĺžení

(1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)

Góly: 7. Rick Nash (Brassard, Hunwick), 27. St. Louis (Hunwick, Kostka), 53. Stempniak (D. Moore, Kreider), 62. Brassard (Girardi, St. Louis) – 33. Kindl (Sheahan, Franzén), 33. Cleary (Miller), 60. TATAR (Nestrašil, Kindl)

Tomáš Tatar (Detroit) 3 strely, odohral 16:43

Anaheim – New York Islanders 2:3 po predĺ.

(0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 30. Beleskey (Kesler, Vatanen), 39. Etem (Fowler, Rakell) – 4. Tavares (De Haan, Hamonic), 21. Okposo (Nelson), 63. Tavares (VIŠŇOVSKÝ, Okposo)

Ľubomír Višňovský 1 asistencia, -1, 3 strely, odohral 22:27, Jaroslav Halák (obaja Islanders) 32 úspešných zákrokov

Viac k osobe Andrej MeszárošCorey PerryJaroslav HalákĽubomír VišňovskýMike BabcockRick NashRyan GetzlafTomáš Tatar