HC Slovan Bratislava - HK Soči
Obranca Slovana Bratislava Martin Štajnoch nedokázal ubrániť útočníka HK Soči Igora Radulova a ten prekonal brankára Johana Backlunda počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 15. január 2015. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 15. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) so Soči 3:5 a nevrátili tak tomuto tímu decembrovú prehru 1:4.

Ostatné výsledky štvrtkových zápasov KHL nájdete

—–> V TOMTO ČLÁNKU

Úvodné dva góly padli v priebehu 101 sekúnd, keď najprv domácich poslal do vedenia Libor Hudáček a následne vyrovnal Iľja Krikunov. Hosťom sa pred koncom druhej tretiny podaril dokonalý obrat. Dvoma expresnými gólmi strhli vedenie na svoju stranu, Johana Backlunda prekonali Andre Petersson a o 38 sekúnd aj Igor Radulov.

Náskok Soči na začiatku tretej dvadsaťminútovky zveľadil Cory Emmerton a zdalo sa, že zápas sa už bude iba dohrávať. Iskierku nádeje pre „belasých“ však v päťminútovej presilovej hre vykresal Michal Vondrka a na rozdiel gólu po jej skončení v 53. minúte s prispením korčule jedného z brániacich hráčov znížil Rok Tičar. Bratislavčanom sa už, ale vyrovnať nepodarilo a triumf hostí spečatil gólom do prázdnej bránky Petersson.

Obrazom: „Belasí“ prehrali s nováčikom KHL 3:5

Tréner Petri Matikainen vo štvrtok zaradil do zostavy aj dvojicu bronzových medailistov z nedávneho juniorského svetového šampionátu v Kanade. Brankárskou dvojkou bol Denis Godla a trinástym útočníkom Dominik Rehák. Od začiatku stretnutia chytal Johan Backlund, Jaroslav Janus si doliečuje zranenie a duel sledoval z tribúny. Do zadných radov sa vrátil Cam Barker a tak sa Tomáš Surový z miesta v druhej obrane presunul na post centra elitného útoku.

Pre „belasých“ bol štvrtkový duel prvým tohtoročným na domácom ľade. Rok 2015 začali sériou zápasov na ľadoch súperov, na ktorej postupne prehrali v Záhrebe 4:5 a to aj napriek tomu, že vyhrávali 4:0. V nasledujúcich súbojoch sa im však už podarilo bodovať, v Minsku prehrali 2:3 po sam. nájazdoch, v Jaroslavli triumfovali po výsledku 2:0 a Podoľsku podľahli 1:2 po predĺžení.

V tejto sezóne má Slovan na svojom konte z 47 duelov dovedna 57 bodov so skóre 110:132, Soči nazbieralo o deväť bodov viac. Po štvrtku figurujú Bratislavčania na 13. mieste tabuľky Západnej konferencie. Za 8. priečkou znamenajúcou prienik do play-off zaostáva bratislavský tím o päť bodov.

Ďalší zápas odohrajú „belasí“ v sobotu, kedy hostia Dinamo Moskva a táto séria na domácom ľade bude následne pokračovať v utorok proti Dinamu Minsk a zakončia ju o ďalšie dva dni súbojom proti Atlantu Mytišči.

Výsledok:
HC Slovan Bratislava – HK Soči 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Góly:

12:41 – 1:0 L. Hudáček (T. Starosta, P. Luža)

14:22 – 1:1 I. Krikunov (A. Kosticyn, A. Kriukov)

36:08 – 1:2 A. Petersson (C. Emmerton, R. Whitney)

36:46 – 1:3 I. Radulov (M. Wärn)

41:38 – 1:4 C. Emmerton (A. Petersson)

51:07 – 2:4 M. Vondrka (M. Bartovič) – presilová hra

52:40 – 3:4 R. Tičar (M. Štajnoch)

59:40 – 3:5 A. Petersson – gól do prázdnej brány

Vylúčenia:

04:40 Libor Hudáček (Slovan) – 2 min. (nedovolené bránenie)

26:20 Tomáš Starosta (Slovan) – 2 min. (vyhodenie puku)

43:34 Cam Barker (Slovan) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

47:13 Joonas Järvinen (Soči) – 5 min. + DKZ (faul kolenom)

47:44 Ladislav Nagy (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

47:44 Clay Wilson (Soči) – 2 min. (hrubosť)

strely na bránu: 36:34, vylúčenia: 4:1 na 2 min., navyše: Järvinen (Soči) 5 min. + DKZ za faul kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Kiseľov, Čerenkov – Balodis, Golovľov, 8487 divákov

Slovan: Backlund – Luža, Sersen, Štajnoch, Barker, Starosta, L. Kozák, J. Brejčák – Bartovič, Surový, L. Nagy – L. Hudáček, Murley, Vondrka – Ölvecký, Tičar, Jeglič – Kudrna, A. Šťastný, Lunter

Soči: Pöpperle – Ryan Whitney, Ščitov, Koledov, Pervyšin, Clay Wilson, Derľuk, Järvinen – A. Kosticyn, Ignatuškin, I. Krikunov – Wärn, Emmerton, Petersson – I. Radulov, Sčastlivyj, Ľudučin – A. Krutov, Kriukov, Ščerbina

I. tretina

Pred duelom odovzdal primátor Bratislavy štvorici hráčov z portfólia Slovana ceny za úspešnú reprezentáciu na juniorských majstrovstvách sveta v Kanade. Od úvodu sa striedali šance na oboch stranách. Prvú veľkú príležitosť mal v 7. minúte v oslabení L. Nagy, no v úniku mieril vedľa.

Domácich fanúšikov rozjasal v 13. minúte L. Hudáček, keď po prieniku ľavou stranou prekonal brankára súpera bekhendovžm blafákom – 1:0.

O dve minúty neskôr si Slovan nedal pozor na I. Krikunova, ktorý sa predral až pred Backlunda a puk poslel pod hornú žŕdku jeho bránky – 1:1. Ešte pred prvou prestávkou nepochodil Tičar, keď za Pöpperleho neposlal odrazený puk.

II. tretina

V druhej časti zlepšili hostia napádanie v strednom pásme i útočnom pásme a Slovan mal veľké problémy s rozohrávkou. Do šancí sa dostávali nájmä hráči HK Soči. Backlund postupne zlikvidoval pokusy Ľudučina, Ignatuškina aj A. Krutova.

V 37. minúte však domáci gólman nestačil na strelu Petterssona priamo do horného rohu – 1:2. O 38 sekúnd neskôr sa hosťom podarilo pridať ďalší presný zásah, keď v skrumáži pred Backlundom sa najlepšie zorientoval I. Radulov – 1:3.

III. tretina

Už na rozdiel troch gólov zvýšil v 42. minúte Emmerton, ktorý skóroval po nenápadnej akcii s Peterssonom – 1:4. Potom mal Slovan výhodu päťminútovej presilovky, v ktorej skorigoval Michal Vondrka – 2:4.

Už v hre piatich proti piatim vystrelil Tičar a puk sa od korčule jedného z brániacich hráčov dostal až za brankára Pöpperleho – 3:4. Definitívnu bodku za duelom dal gólom do prázdnej bránky Petersson dvadsať sekúnd pred koncom tretej tretiny – 3:5.

Hlasy:

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Škoda dnešného zápasu. V prvých dvoch tretinách sme hrali zbytočne nervózne. Hrali sme proti súperovi s dobrou disciplínou, ktorý nás dostal pod tlak. Dva rýchle góly v závere druhej časti nás zlomili. Musíme duel rozanalyzovať, čo sme urobili zle. Stále sme v hre o play-off.“

Viačeslav Bucajev (tréner HK Soči): „Tešíme sa z víťazstva a troch bodov. Dve tretiny sme hrali to, na čom sme sa dohodli, v tretej tretine hru ovplyvnilo naše päťminútové vylúčenie. Napokon sme však zvíťazili.“

Michal Vondrka (útočník Slovana): „Pekne sme to zdramatizovali a čo viac sa dá povedať. Dali sme gól a rozbehli sa, súper bol rozklepaný a my sme nepremenili ďalšie šance. Keď sme prehrávali 1:4, veľa ľudí na štadióne nám asi neverilo.“

Viac k osobe Cam BarkerDenis GodlaJaroslav JanusJohan BacklundLadislav NagyLibor HudáčekMichal VondrkaPetri MatikainenRok TičarTomáš StarostaTomáš Surový