KHL_hokej
Jaroslav Janus Foto: ak-bars.ru

ČEREPOVEC 17. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava utrpeli v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Čerepovca zatiaľ najvyššiu prehru v tejto súťaži. S tímom Severstaľ prehrali 0:6

Skóre zápasu otvorili domáci hokejisti v 13. minúte, keď využili presilovú hru 5 proti 3. Po prihrávke od Mikka Lehtonena prekonal brankára Jaroslava Janusa fínsky útočník v zostave Severstaľu Teemu Laakso. Bod za asistenciu si pripísal aj Švéd Tom Wandell, ktorý je ďalším legionárom v tíme trénera Andreja Nazarova.

V úvode druhej časti hry sa Čerepovcu podarilo odskočiť Slovanu na dva góly. V 23. minúte sa počas presilovej hry strelecky presadil Denis Kazionov. Aj pri góle dvadsaťpäťročného Rusa si body do kanadského bodovania za asistencie pripísali Lehtonen a Wandell. „Belasí“ sa nestihli ani spamätať a o necelé dve minúty to už bolo 3:0 pre domáci tím. Z ľavej strany sa skvele trafil Gimatov.

Začiatok tretej časti hry mal podobný scenár ako predošlá tretina. V 42. minúte Vadim Berdnikov spoločne s jeho spoluhráčom Ruslanom Nurtdinovom využili zaváhanie Slovanistov za vlastnou bránkou a zvýšili na 4:0. Piaty gól padol po akcii najproduktívnejšieho hráča Severstaľu Vadima Šipačova s Denisom Kazionovom. Posledný presný zásah si na svoje konto pripísal po výbornej individuálnej akcii Mikko Lehtonen, ktorý sa z pravej strany natlačil pred gólmana hostí a zasunul puk za jeho chrbát.

VÝSLEDOK:

Severstaľ Čerepovec – HC Slovan Bratislava 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly:

12:41 – 1:0 Laakso (Lehtonen, Wandell)

22:35 – 2:0 Kazionov (Lehtonen, Wandell)

24:23 – 3:0 Gimbatov (Fedosojev, Kiselevič)

41:29 – 4:0 Berdnikov (Nurtdinov)

45:00 – 5:0 Kazionov (Šipačov)

52:08 – 6:0 Lehtonen (Wandell, Stoliarov)

Vylúčenia:

04:57 Vondrka (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

07:46 Čáslava (Čerepovec) – 2 min. (držanie)

10:54 Šťastný (Slovan) – 2 min. (držanie)

11:12 Bartovič (Slovan) – 2. min. (vrazenie na mantinel)

11:12 Štajnoch (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

11:12 Kazionov (Čerepovec) – 2min. (hrubosť)

15:35 Laakso (Čerepovec) – 2 min. (sekanie)

15:55 Jegoršev (Čerepovec) – 2 min. (hákovanie)

21:30 Višňovský (Slovan) – 2 min. (držanie)

25:37 Stoliarov (Čerepovec) – 2 min. (hákovanie)

27:05 Kazionov (Čerepovec) – 2 min. (sekanie)

31:58 Tabaček (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

32:46 Ketov (Čerepovec) – 2 min. (faul lakťom)

33:39 Nurtdinov (Čerepovec) – 2 min. (sekanie)

34:56 Vondrka (Slovan) – 2 min. (držanie hokejky)

43:25 Ďatelinka (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

47:35 Ölvecký (Slovan) – 2 min. + 10 min. osobný trest (úder do hlavy a krku)

strely na bránu: 35:17, vylúčenia: 8:9, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Gusev, Olenin – Metalnikov, Sirotkin, 3193 divákov

Čerepovec: Košečkin – Kiselevič, Riazancev, Laakso, N. Andersen, Jegoršev, Čáslava, Stasenko, N. Popov – Ketov, Kazionov, Šipačov – M. Lehtonen, Wandell, Stoľarov – Berdnikov, Kazakovcev, Nurtdinov – Gimbatov, Fedosejev, Zemčenko

Slovan: Janus – Ľ. Višňovský, J. Tabaček, Luža, Sekera, Štajnoch, Švarný, I. Ďatelinka – Šatan, Bližňák, Vondrka – Kukumberg, Kytnár, L. Hudáček – Michel Miklík, Ölvecký, Bartovič – M. Bakoš, A. Šťastný, T. Mikúš – Marko Daňo

Hokejisti Slovana ukončili v Čerepovci svoju štvorzápasovú sériu na klziskách súperov. Zverenci trénera Rostislava Čadu v súboji so Severstaľom nenadviazali na bodové zisky z predchádzajúcich duelov. Ich séria začala v Nižnekamsku, kde zvíťazili 5:4 po samostatných nájazdoch.

Na ľade silnej Ufy síce prehrali, ale cenný bod do tabuľky si pripísali. V pondelok porazili dvojnásobného vítaza KHL, tím AK Bars Kazaň.

„Belasí“ sa po zápase v Čerepovci vrátia na Slovensku a najbližšie štyri dueli odohrajú na domácom ľade. V Slovnaft Aréne postupne privítajú CSKA Moskva (23. októbra), Metallurg Novokuzneck (27. októbra), Amur Chabarovsk (29. októbra) a Sibir Novosibirsk (30. októbra).

Tieto zápasy sú už dlhší čas vypredané a tak na nich bude čakať a hnať ich dopredu aj vypredané hľadisko, čo znamená 10 055 divákov.