Jaroslav Janus
Brankár Slovana Bratislava Jaroslav Janus. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

ČEĽABINSK 18. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Traktora Čeľabinsk 2:3 a to aj napriek tomu, že viedli 1:0 aj 2:1 a v strelách na bránku dominovali 34:25.

V zostave „belasých“ bol už aj útočník Andrej Nedorost, ktorý v prechádzajúcich piatich stretnutiach pre zranenie chýbal. Skúsený český center hral v druhej útočnej formácii spoločne s Liborom Hudáčkom a Michalom Vondrkom.

Bartovič nepremenil trestné strieľanie

Úvodný gól zápasu strelil už v 27. sekunde Tomáš Netík, ale 43 sekúnd pred koncom prvej tretiny vyrovnal český útočník v službách Čeľabinska Jan Bulis.

V druhej tretine Slovan opäť viedol zásluhou Slovinca Žigu Jegliča, ktorý šikovne tečoval strelu Kurtisa Fostera. Za domácich po druhý raz vyrovnal v 39. minúte v presilovej hre Anton Glinkin, ešte predtým nepremenil Milan Bartovič trestné strieľanie. Víťazný gól Traktora strelil v záverečnej dvadsaťminútovke Semion Kokujev.

„Je to pre náš ťažká prehra, pretože náš výkon bol dobrý. Najmä v prvej a druhej tretine sme dobre korčuľovali, boli dôrazní pred bránkou, utvorili si tlak a mali dostatok šancí na skórovanie. Dvakrát sme vyhrávali, domáci však vždy dokázali odpovedať. Bohužiaľ, na strelenie gólu potrebujeme až príliš veľa príležitostí,“ uviedol pre hcslovan.sk tréner Petri Matikainen.

Trip „belasých“ pokračuje v Chanty-Mansijsku

Pre „belasých“ je to už štvrtá prehra za sebou, keďže nebodovali v Záhrebe (0:1), doma so „žolíkmi“ (2:4) a ani v Minsku (1:4).

Séria bratislavského tímu na klziskách súperov bude pokračovať v pondelok, kedy nastúpia na ľade Jugry Chanty-Mansijsk. Úvodné buly je na programe o 15:30 SELČ.

VÝSLEDOK:
Traktor Čeľabinsk – HC Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly:

00:27 – 0:1 – T. Netík (M. Bartovič)

19:17 – 1:1 J. Bulis (S. Čistov, K Panov)

31:17 – M. Bartovič nepremenil trestné strieľanie

35:28 – 1:2 Ž. Jeglič (R. Tičar, K. Foster)

38:24 – 2:2 A. Glinkin (A. Popov) – presilová hra

44:51 – 3:2 S. Kokunov (O. Piganovič)

Vylúčenia:

03:52 Arťom Penkovskij (Traktor) -2 min. (nedovolené bránenie)

04:01 Libor Hudáček (Slovan) – 2 min. (vrazenie na mantinel)

07:25 (Traktor) -2 min. (príliš veľa hráčov na ľade)

13:55 Mário Bližňák (Slovan) – 2 min. (seknutie)

29:14 Kurtis Foster (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

29:53 Jan Bulis (Traktor) – 2 min. (podrazenie)

29:53 Tomáš Surový (Slovan) – 2 min. (filmovanie pádu)

31:17 Nikita Chlystov (Traktor) – 2 min. (podrazenie) – rozhodca nariadil trestné strieľanie

36:48 Libor Hudáček (Slovan) – 2 min. (seknutie)

45:10 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (nedovolené bránenie)

strely na bránu: 25:34, vylúčenia: 3:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Akuzovskij, Karabanov – Lazarev, Maťuša, 5700 divákov

Traktor: Garnett – Quint, Katičev, Borodkin, Piganovič, Aťušov, Chlystov, Kostromitin – Čistov, Panov, Bulis – K. Wilson, Penkovskij, Kokujov – Martin Růžička, Glinkin, Andrej Popov – Sajustov, Mokin, Toluzakov

Slovan: Janus – Sigalet, Štajnoch, Baranka, Sersen, Starosta, Foster, V. Mihálik – Bartovič, Surový, Netík – Vondrka, V. Nedorost, L. Hudáček – Jeglič, Tičar, L. Nagy – Lunter, Bližňák, P. White

Viac k osobe Libor HudáčekMário BližňákMartin ŠtajnochMilan BartovičPetri MatikainenTomáš NetíkTomáš Surový