Slovan prehral so Severstaľom, Janus zápas nedochytal
Brankár Severstaľu Čerepovec Jakub Štěpánek vyráža puk po strele útočníka Slovana Bratislava Milana Bartoviča počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy. Bratislava, 16. september 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

ČEREPOVEC 15. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Severstaľu Čerepovec 2:4. V septembrovom vzájomnom stretnutí týchto dvoch tímov sa v Slovnaft Arene tiež tešil z triumfu ruský tím (3:0).

Všetky výsledky nedeľňajších zápasov KHL nájdete

—-> V TOMTO ČLÁNKU.

Bratislavčania nastúpili iba s jedenástimi útočníkmi a poltuctom bekov a v prvej tretine boli domácim vyrovnaným súperom. V druhej časti otvoril skóre duelu Kagarlickij a druhý gól pridal Monachov, čo však hosťujúcich hráčov nezlomilo. V 42. minúte skorigoval L. Nagy a na ďalší domáci gól z hokejky Černova odpovedal Tičar.

Obrazom: „Belasí“ v septembri prehrali so Severstaľom 0:3

Definitívnu bodku za súbojom dal v 55. minúte Kovyršin gólom na 4:2. Slovan nič neurobil s výsledkom ani v záverečnej power-play. „Gratulujem domácim k víťazstvu. S troma útokmi a troma obranami sme robili čo sme mohli. Máme veľmi veľa hráčov zranených, no chlapci bojovali od začiatku až do konca,“ zhodnotil zápas pre oficiálnu stránku Slovana tréner Petri Matikainen.

Pre Slovan to bol záverečný duel na poslednom tripe v tejto sezóne KHL. Bratislavčania v roku 2015 vyhrali z 15 duelov iba dvakrát a momentálne ťahajú sériu šiestich prehier za sebou. V tabuľke Západnej konferencie im patrí posledná priečka, na konte mali 59 bodov.

Posledné tri zápasy základnej časti „belasí“ odohrajú pred vlastnými fanúšikmi. V stredu hostia Dinamo Riga, v nedeľu 22. februára do Bratislavy pricestujú hráči Petrohradu a v utorok 24. februára privítajú „žolíkov“ z Helsínk. Možno to bude zároveň aj derniéra v KHL, keďže sa hovorí o tom, že Slovan už v ďalšej sezóne túto nadnárodnú súťaž hrať nebude.

Výsledok:
Severstaľ Čerepovec – HC Slovan Bratislava 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Góly:

25:24 – 1:0 D. Kagarlickij (J. Mons)

30:51 – 2:0 S. Monachov (N. Stasenko, S. Kupcov)

41:13 – 2:1 L. Nagy (R. Tičar)

47:07 – 3:1 P. Černov (D. Kagarlickij, J. Mons)

49:12 – 3:2 R. Tičar (M. Sersen, L. Nagy)

54:13 – 4:2 J. Kovyršin – presilová hra

Vylúčenia:

04:12 Matt Murley (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

08:19 Pavel Lukin (Severstaľ) – 2 min. (podrazenie)

14:47 Tomáš Netík (Slovan) – 2 min. (seknutie)

18:09 Ladislav Nagy (Slovan) – 2 min. (seknutie)

18:39 Jakub Štěpánek (Severstaľ) – 2 min. (zovretie puku)

19:38 Ivan Baranka (Slovan) – 2 min. (seknutie)

19:38 Nikolaj Kazakovcev (Severstaľ) – 2 min. (seknutie)

22:39 Dmitrij Kagarlickij (Severstaľ) – 2 min. (hákovanie)

26:41 Matt Murley (Slovan) – 2 min. (podrazenie)

33:38 Milan Bartovič (Slovan) – 2 min. (seknutie)

39:00 Matt Murley (Slovan) – 2 min. + trest do konca zápasu (nešportové správanie)

50:19 Nikolaj Kazakovcev (Severstaľ) – 2 min. (podrazenie)

53:56 Milan Bartovič (Slovan) – 2 min. (seknutie)

strely na bránu: 33:27, vylúčenia: 5:8 na 2 min., navyše: Murley (Slovan) trest do konca zápasu za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašilov, Gusev – Aľošin, Sazonov, 4182 divákov

Severstaľ: Štěpánek – Šinin, Arzamascev, Urbom, Chochlov, Stasenko, Pyett, Lukin – Trubačov, Truňov, Turesson – Kazakovcev, Kovyršin, Bučnevič – Kagarlickij, Mons, Černov – Kupcov, Nikoncev, Monachov

Slovan: Backlund – Sersen, Baranka, Barker, J. Brejčák, L. Kozák, V. Mihálik – L. Hudáček, Murley, L. Nagy – Netík, Tičar, Kudrna – Bartovič, Surový, Dominik Rehák – M. Lunter, P. White