Branko Radivojevič
Branko Radivojevič Foto: atlant-mo.ru

MOSKVA 18. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Spartaka Moskva prerušili sériu piatich prehier v rade a v nedeľu zdolal Nižnekamsk 2:1.

Pri oboch góloch Spartaka asistoval Branko Radivojevič. Kanadský bod si pripísal aj Tomáš Záborský, ktorý prihrával na presný zásah Siominovi v zápase Omska proti Jekaterinburgu (3:0).

Z druhého víťazstva po návrate po zranení sa tešil brankár Ján Laco, ktorého Doneck zdolal Kazaň 3:2 po predĺžení. Ďalšiemu slovenskému gólmanovi sa v nedeľu veľmi nedarilo. Rastislav Staňa z CSKA Moskva nedochytal zápas v Jaroslavli, keď mu v druhej tretine spoluhráči veľmi nepomohli a dostal za tri minúty a 16 sekúnd tri góly.

Výsledky nedeľňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Avangard Omsk – Avtomobilist Jekaterinburg 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) – Tomáš Záborský (Omsk) 0+1

Spartak Moskva – Neftechimik Nižnekamsk 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) – Branko Radivojevič (Spartak) 0+2

Atlant Mytišči – HC Lev Praha 2:1 (1:0. 1:0, 0:1)

Severstaľ Čerepovec – SKA Petrohrad 4:3 po sam. nájazdoch (1:1, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Dinamo Minsk – Dinamo Moskva 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Donbass Doneck – AK Bars Kazaň 3:2 po predížení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Torpedo Nižnij Novgorod – Slovan Bratislava 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 2:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 22. Varnakov (z tr. strieľania), 40. Thörnberg (Ellison, Kousa), rozhodujúci sam. nájazd D. Makarov – 19. Kukumberg, 54. Michel Miklík (Kukumberg)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Dejev, Zacharov – Metaľnikov, Sirotkin (všetci Rus.), 5500 divákov

Viac k osobe Branko RadivojevičJán LacoMichel MiklíkRastislav StaňaTomáš Záborský