Handzuš

NEW YORK 22. februára (WEBNOVINY) – V utorňajších stretnutiach zámorskej NHL sa bodovo presadili dvaja slovenskí hokejisti. Michal Handzuš asistenciou pri góle na 2:4 zmiernil prehru San Jose 3:6 na ľade Columbusu.

Andrej Meszároš mal podiel na presnom zásahu Philadelphie na 3:3 vonku proti Winnipegu a „letci“ napokon zvíťazili 5:4 po predĺžení zásluhou českého veterána Jaromíra Jágra. Hostia si pritom vynútili nadstavený čas až desať sekúnd pred treťou sirénou.

Handzuš má v tejto sezóne profiligy bilanciu 7+16, Meszároš sa posunul na 6+15. V bránke Montrealu proti Dallasu nedostal príležitosť Peter Budaj, domáci prehrali 0:3. Obranca Andrej Sekera z Buffala v súboji proti New York Islanders strávil na ľade takmer 23 minút, do štatistík mu pribudli dve neúspešné strely.

V drese hosťujúcich „ostrovanov“ odohral približne o minútu menej ako Sekera ďalší slovenský bek Milan Jurčina, ktorý takisto dvakrát neúspešne ohrozil súperovho gólmana. Tri strely vyslal na brankára Fleuryho kanonier New York Rangers Marián Gáborík, jeho tím však prehral v Pittsburghu 0:2.

Chicago má útlmovú fázu sezóny zrejme za sebou, v utorok zdolalo na vlastnom ľade silný Detroit 2:1. Nijaká z najväčších ofenzívnych hviezd tímu vrátane Mariána Hossu nebodovala, o góly sa postarali Jimmy Hayes a Marcus Krüger.

Steven Stamkos

Svoj 41. aj 42. gól v tomto ročníku súťaže dosiahol líder poradia kanonierov Steven Stamkos, Tampa Bay najmä zásluhou jeho efektivity – pripísal si aj asistenciu pri víťaznom góle – zvíťazila pred vlastným publikom 3:2 nad Anaheimom. V drese hostí si dve neúspešné strely a jednu mínusku pripísal slovenský zadák Ľubomír Višňovský. „Ešte ako tréner Washingtonu som veľakrát nastúpil s mojím mužstvom proti Tampe, a tak som teraz chlapcom povedal: Vybehnú na nás, budú sa pokúšať streliť gól do siedmej minúty a potom sa trochu stiahnu. A skutočne tvrdo na nás ‚vyleteli‘ a už v 28. sekunde bolo 1:0,“ povedal kouč Anaheimu Bruce Boudreau.

Los Angeles Kings viedli vo Phoenixe v 15. minúte duelu už 3:0, a predsa sa netešili z dvoch bodov. Zvrat privodili Radim Vrbata a Shane Doan, obaja si pripísali po dva góly, Čech Vrbata aj jednu asistenciu. Jeho krajan Martin Hanzal zakončil duel, v ktorom „kojoti“ zvíťazili po samostatných nájazdoch, s bilanciou 0+3.

Výsledky utorňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo – New York Islanders 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 2. Myers (D. Roy, Pominville), 24. Vanek (D. Roy, Pominville) – 55. Nielsen (Parenteau, Poulin)

Toronto – New Jersey 3:4 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 – 0:1)

Góly: 15. Connolly (Franson, Crabb), 35. MacArthur (Kuľomin, Grabovskij), 60. Kessel (Bozak, Lupul) – 10. Petr Sýkora (Henrique, Taormina), 15. Clarkson (Eliáš, Petr Sýkora), 39. Ponikarovskij (Zubrus, Volčenkov), 62. Fayne (Henrique, Kovaľčuk)

Pittsburgh – New York Rangers 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Góly: 22. Malkin (Letang, Dupuis), 32. Sullivan (Malkin, Cooke)

Columbus – San Jose 6:3 (4:0, 1:2, 1:1) – Michal Handzuš (San Jose) 0+1

Góly: 5. Umberger (Clitsome, Brassard), 7. J. Carter (Prospal, Letestu), 16. R. Nash (Brassard, Umberger), 20. J. Carter (Prospal, D. Savard), 31. D. Savard (Nikitin, Vermette), 42. J. Carter (R. Nash, Prospal) – 26. J. Thornton (C. White, A. Desjardins), 26. Couture (HANDZUŠ, Braun), 49. Couture (Pavelski, Boyle)

Winnipeg – Philadelphia 4:5 po predĺžení (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1) – Andrej Meszároš (Philadelphia) 0+1

Góly: 13. Byfuglien (Stapleton, Little), 28. Ladd (Wheeler, Stapleton), 29. Ladd (Little, Byfuglien), 45. E. Kane (Stapleton) – 16. Giroux (Hartnell, Carle), 22. Hartnell (simmonds, Timonen), 32. Talbot (MESZÁROŠ, Grossman), 60. Simmonds (Van Riemsdyk, Giroux), 65. Jágr (Briere)

Montreal – Dallas 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 15. Garbutt (Dowell, Petersen), 44. Ribeiro (Daley, Fristic), 46. Wandell (Vincour)

Tampa Bay – Anaheim 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly: 1. Stamkos (Malone, Purcell), 18. Stamkos (Clark, Purcell), 23. Purcell (Stamkos, Gilroy) – 21. S. Koivu (B. Ryan, Fowler), 39. B. Ryan (S. Koivu)

Nashville – Vancouver 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 26. Fisher (Suter, Erat), 24. S. Kosticyn (Fisher, Gill), 58. Legwand (Erat, Fisher) – 37. Weise (Malhotra, Lapierre)

Chicago – Detroit 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 28. Hayes (Bickell, Keith), 42. Krüger (Brunette, Hayes) – 3. Filpulla (Kindl, Hudler)

Calgary – Edmonton 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)

Góly: 10. Hannan (Byron, Kolanos) – 19. Eberle (Gagner, Potter), 29. Hemský (T. Hall, Horcoff), 33. Belanger (Eager), 33. Gagner (Eberle, R. Smyth), 39. R. Smyth (Gagner, Petry), 58. T. Hall (Eberle, Ryan Whitney)

Phoenix – Los Angeles 5:4 po sam. nájazdoch (0:3, 3:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 21. Vrbata (Martin Hanzal, Ray Whitney), 26. Doan (Martin Hanzal, Vrbata), 28. Doan (Martin Hanzal, Korpikoski), 58. Vrbata (Korpikoski), rozhodujúci sam. nájazd Boedker – 7. Doughty (D. Brown, King), 13. Loktionov (Martinez, Greene), 15. D. Brown (Mitchell, M. Richards), 32. Justin Williams (Kopitar, M. Richards)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMichal HandzušMilan JurčinaPeter BudajPetr SýkoraSteven Stamkos