Andrej Sekera
Slovenský obranca Andrej Sekera z Caroliny začal druhú desiatku gólov na ľade Anaheimu. Foto: SITA, AP

WASHINGTON 3. marca (WEBNOVINY) – Zo štvorice slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v nedeľňajších zápasoch NHL, bodovali obrancovia Ľubomír Višňovský a Andrej Sekera. Ich tímy svoje zápasy prehrali.

Sekera z Caroliny začal druhú desiatku tohtosezónnych gólov po peknej individuálnej akcii na ľade Anaheimu. Domáci Ducks viedli už 5:0, keď sa presadil Prievidžan. Carolina potom pridala ešte dva presné zásahy, ale tie už iba korigovali výsledok. Sekera odohral takmer 25 minút.

Višňovský z New Yorku Islanders si pripísal bod za asistenciu počas necelých 23 minút na ľade proti Floride. Topoľčiansky odchovanec prihral na jeden z dvoch gólov Thomasa Vaneka. Panthers síce prehrávali 1:3, ale v tretej tretine strelili štyri góly a ukončili štvorzápasovú sériu prehier.

Po olympijskej prestávke sa pomalšie rozbiehal Boston, v nedeľu však už predviedol svoju silu a zdolal New York Rangers 6:3. Kapitán Bruins Zdeno Chára sa počas 26 minút pobytu na ľade prezentoval jednou strelou a zodpovedným plnením defenzívnych úloh. V tretej tretine sa dvakrát presadil Gregory Campbell. „Prvých desať minút bolo z našej strany bláznivých. Postupne sme sa upokojili a od prvého gólu to už bolo dobré. Od tohto momentu sme boli lepším mužstvom,“ povedal tréner Bostonu Claude Julien.

Philadelphia zvíťazila na ľade Washingtonu 5:4 po predĺžení. Flyers zaostávali pred treťou tretinou 2:4, v 51. dokázal v presilovke znížiť Jakub Voráček a v na konci 59. min vyrovnal kapitán Claude Giroux. V predĺžení rozhodol o výhre hostí Vincent Lecavalier. Z dvoch bodov sa mohol tešiť aj slovenský obranca Andrej Meszároš, ktorý odohral v drese „letcov“ 20:11 min a pripísal si na konto tri mínusky. Dva góly za Washington strelil ruský obranca Dmitrij Orlov, pre ktorého išlo o druhý a tretí presný zásah v sezóne. V nedeľu nebodoval Alexander Ovečkin, ktorý bránku Flyers ohrozil šesťkrát.

Po výmene z Buffala za Jaroslava Haláka odchytal Ryan Miller víťaznú premiéru za St. Louis, Blues zdolali Phoenix 4:2. „V tíme vládne veľké sebavedomie, jeden bojuje za druhého. Je to skvelé, že som sa dostal do tohto kolektívu,“ povedal Miller.

V Heritage Classic na štadióne B. C. Place vo Vancouveri pred vyše 54-tisíc divákmi uspela hosťujúca Ottawa. Senators dosiahli prvé víťazstvo v treťom zápase po olympijskej pauze. Canucks utrpeli deviatu prehru v uplynulých desiatich zápasoch. Nepomohlo im ani vedenie 2:0 v prvej tretine, od tohto momentu skórovali už iba hostia. Súboj bol aj spomienkou na finálovú sériu Stanleyho pohára 1915 medzi tímami Vancouver Millionaires a Ottawa Senators.

Víťazný gól strelil v 31. min Cody Ceci, ktorého otec Parry patril medzi hviezdy ligy kanadského futbalu, obdoby amerického. Syn sa však cestou svojho predka nevydal. „Niekoľko rokov som hral futbal, otec bude po dnešku aspoň trochu rád. Dal som gól na futbalovom štadióne,“ smial sa Ceci. Tréner John Tortorella opäť raz prekvapil a postavil do bránky namiesto Roberta Luonga Eddieho Lacka. Od fanúšikov si za tento krok vyslúžil piskot. „Luongo z môjho rozhodnutia nemal radosť, ale verím, že je to preňho ďalšia motivácia,“ vysvetľoval Tortorella.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Washington – Philadelphia 4:5 po predĺžení (2:1, 2:1, 0:2 – 0:1)

Góly: 7. Orlov (Brouwer, Erat), 14. M. Johansson (Chimera, M. Green), 34. Beagle (J. Ward, M. Green), 37. Orlov (M. Green, Fehr) – 12. Giroux (Timonen, Voráček), 33. A. Hall (Couturier), 52. Voráček (Timonen, Giroux), 59. Giroux (Voráček, Coburn), 63. Lecavalier (Timonen, Coburn)

New Jersey – San Jose 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Góly: 25. Henrique (Bernier, Gelinas), 35. Eliáš (Merrill, Henrique) – 24. Couture (Marleau, Demers), 36. Torres (Pavelski, Sheppard), 47. Nieto (Pavelski, J. Thornton), 58. Marleau

New York Islanders – Florida 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)

Góly: 7. Vanek (Clutterbuck, Dehaan), 8. Vanek (Ľ. VIŠŇOVSKÝ, Nielsen), 40. Strome (Vanek, Okposo) – 39. Matthias (Upshall), 44. M. Goc (Huberdeau, T. Gilbert), 45. Matthias (Hayes, Huberdeau), 51. Upshall (Matthias, B. Campbell), 56. Upshall (Olsen, Kulikov)

Ľubomír Višňovský (NY Islanders) mal 1 asistenciu, 3 strely a odohral 22:45 min

Vancouver – Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Garrison (Hamhuis, Hansen), 12. Kassian – 16. C. MacArthur (Condra, Gryba), 18. Karlsson (C. MacArthur), 31. Ceci (Spezza, M. Michálek), 59. Greening (Neil, Z. Smith)

New York Rangers – Boston 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Góly: 4. Miller (Stepan), 37. B. Richards (Callahan, Stralman), 56. McDonagh (Kreider, Stepan) – 19. Iginla (Krejčí, Hamilton), 25. Hamilton (Lucic, Iginla), 30. Söderberg (Eriksson, Hamilton), 50. G. Campbell (L. Eriksson, Boychuk), 54. G. Campbell (Paille), 59. Lucic (Bartkowski, Krejčí)

Zdeno Chára (Boston) odohral 25:57 min a mal 1 strelu

Colorado – Tampa Bay 6:3 (2:1, 0:2, 4:0)

Góly: 18. Barrie (P. Stastny, MacKinnon), 20. R. O´Reilly (Parenteau, Duchene), 46. Holden (R. O´Reilly, Duchene), 57. E. Johnson, 60. Holden (Talbot), 60. P. Stastny (MacKinnon, Landeskog) – 17. Pyatt (Purcell, S. Salo), 27. Thompson (Kostka, Carle), 38. Thompson (Kostka)

Phoenix – St. Louis 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)

Góly: 3. Bissonnette (Stone), 28. Halpern (Yandle, Chipchura) – 44. Berglund (J. Schwartz, Tarasenko), 48. Pääjärvi (Pietrangelo), 53. Shattenkirk (J. Schwartz, Steen), 59. Berglund

Anaheim – Carolina 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

Góly: 7. Perry (Penner, Getzlaf), 14. Beauchemin (Perry, Penner), 17. Perry (Fowler), 24. Cogliano (S. Koivu), 29. Silfverberg (Palmieri) – 36. SEKERA (Hainsey, Riley Nash), 52. Dwyer (Liles, Gerbe), 59. Siomin

Andrej Sekera (Carolina) strelil 1 gól, mal 1 strelu a odohral 24:53 min

Viac k osobe Alexander OvečkinAndrej MeszárošAndrej SekeraClaude GirouxJakub VoráčekJohn TortorellaĽubomír VišňovskýRyan MillerVincent LecavalierZdeno Chára