Carlos Vela
Jeden gól Realu Sociedad v zápase 23. kola Primera División strelil aj Carlos Vela. Foto: SITA/AP

MADRID 9. februára (WebNoviny.sk) – Real Sociedad San Sebastián zvíťazil vysoko 5:0 na trávniku barcelonského Espanyolu v pondelňajšom zápase 23. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže. Už v 8. minúte viedli hostia 2:0, keď sa v ich drese krátko po sebe presadili Jonathas a Carlos Vela. Po zmene strán pridali Baskovia ešte tri ďalšie zásahy, prvý menovaný si v poslednej minúte duelu doprial gólovú dupľu.

Espanyol v kalendárnom roku 2016 ešte nezvíťazil, v súťažných vystúpeniach ťahá nepriaznivú šnúru deviatich duelov bez víťazstva. Posledný triumf zaznamenalo barcelonské mužstvo ešte 19. decembra, keď v rámci La Ligy zdolalo nováčika Las Palmas najtesnejším rozdielom 1:0.

San Sebastián zvíťazil v ligovej súťaži druhýkrát za sebou. Triumfom na pôde Espanyolu vyrovnal najvyššie klubové víťazstvo v Primera División mimo svojho štadióna. Rovnakým výsledkom San Sebastián uspel ešte v októbri 1997 na trávniku Realu Oviedo, ktorý v spomenutom dueli nastúpil bez Slováka Petra Dubovského.

Espanyol figuruje po 23. kole na 17. mieste tesne nad pásmom zostupu (22 bodov), San Sebastián je jedenásty.