Jormakka má po zrážke s Rusom Šipačovom otras mozgu
Fínsky hokejový obranca Pekka Jormakka má po zrážke po zákroku Rusa Vadima Šipačova otras mozgu. Foto: SITA, AP

MINSK 12. mája (WEBNOVINY) – Fínsky hokejový obranca Pekka Jormakka z Tappary Tampere utrpel po zákroku Rusa Vadima Šipačova v druhej tretine súboja B-skupiny na majstrovstvách sveta v bieloruskom Minsku otras mozgu.

Všetko o MS v hokeji nájdete —>>> TU.

Lekári v miestnej nemocnici neodhalili podľa twitterovského konta fínskeho tímu žiadnu zlomeninu či poškodenie svalstva. Pre zadáka Tappary Tampere sa šampionát pravdepodobne skončil, aj keď Fíni majú stále nádej, že v jeho závere by mohol hrať. „Asi už nenastúpi,“ priznal po zápase tréner Fínska Erkka Westerlund.

Jormakka po zrážke so Šipačovom ostal dlho ležať na ľade a zdravotníci ho ošetrovali priamo na hracej ploche. Následne Fína odniesli s hlavou v spevňovacom golieri na nosidlách a potom ho previezli do nemocnice. Hra bola na takmer desať minút prerušená.

Alexander Ovečkin s Ollim Jokinenom o situácii debatovali pár minút s rozhodcami Mikaelom Nordom a Marcusom Vinnerborgom, ktorí sa rozhodli Rusa nepotrestať za tento zákrok. Disciplinárna komisia nakoniec udelila ruskému útočníkovi Vadimovi Šipačovovi trojzápasový dištanc. Podľa verdiktu „disciplinárky“ mal Šipačov dostatok času na to, aby si vybral spôsob, akým do súpera vrazí.

Stop na jeden duel dostal reprezentant Kazachstanu Fiodor Poliščuk. Ten sa proti pravidlám previnil v súboji s Bieloruskom, keď nebezpečnou hrou so zdvihnutou hokejkou trafil domáceho Sergeja Kosticyna do tváre.

Fínsko prehralo súboj s Ruskom 2:4 a po dvoch zápasoch je na turnaji bez bodu. V súboji sa zranil aj ruský hokejista Arťom Anisimov, ktorý si zlomil jeden z palcov. S porezanou rukou prišiel zase za zdravotníkmi Andrej Zubarev.