NEW YORK 14. mája (WEBNOVINY) – Hokejistom New Yorku Rangers sa podaril dokonalý obrat a postúpili do finále play-off Východnej konferencie NHL. V stredajšom stretnutí zdolali Washington po predĺžení 2:1 a celú sériu vyhrali 4:3 na zápasy, pričom prehrávali už 1:3.

Vo finále konferencie nastúpia proti Tampe Bay, o postup do finále Stanleyho pohára budú v Západnej konferencii bojovať Chicago s Anaheimom. O výhre Rangers rozhodol v 12. minúte predĺženia Derek Stepan, ktorý dorazil za chrbát Bradena Holtbyho strelu Dana Girardiho po vyhranom buly.

Rangers tak druhý rok po sebe otočili semifinálovú sériu z 1:3 na 4:3, vlani takto vyradili Pittsburgh. „Je to špeciálne víťazstvo,“ povedal Henrik Lundqvist. Ten sa stal po Martinovi Brodeurovi a Patrickovi Royovi tretím brankárom, ktorý dokázal vyhrať šesť zápasov číslo 7. Zaznamenal 35 úspešných zákrokov a svoj tí podržal najmä v predĺžení, kde bol Washington lepší. Nedokázal to však pretaviť do gólu. „Bola to skvelá séria, bohužiaľ, pre nás nevíťazná. Každý z nás však do toho dal všetko. Taký je život,“ povedal gólman Capitals Braden Holtby.

Jediný gól Washingtonu vsietil strelou zápästím kapitán Alexander Ovečkin. Ruský útočník, ktorý po predchádzajúcom zápase sebavedome vyhlasoval, že si je istý postupom, tak opäť neprekonal svoj tieň v play-off. Do finále konferencie ešte nikdy nepostúpil. „Veľký súboj. Rozhodla jedna strela, jeden moment. V predĺžení sme hrali výborne, mali sme šance. Ale potom jeden moment a je po sérii. Prajem im veľa šťastia,“ povedal Ovečkin, najlepší strelec po základnej časti. Vyradiť najlepší tím po základnej časti sa mu však nepodarilo.

Konferenčné semifinále NHL:

*

hralo sa na štyri víťazstvá

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

New York Rangers – Washington 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
*

konečný výsledok série: 4:3, Rangers postúpili do finále Východnej konferencie

Góly: 27. Hayes (Miller, McDonagh), 72. Stepan (Girardi, Yandle) – 13. Ovečkin (Johansson, Bäckström)

Rangers majú minimum času na oddych

Hokejová NHL pomaly vrcholí, na kvarteto najlepších tímov čaká konferenčné finále. Začne sa najskôr na Východe. Hráči New Yorku Rangers nebudú mať veľa času na oddych. Bez zápasu zostanú len dva dni, v sobotu od 19.00 SELČ nastúpia na prvý súboj proti Tampe Bay. O deň neskôr sa začne aj séria Západnej konferencie medzi Anaheimom a Chicagom.

Finálová dvojica Stanleyho pohára bude známa najskôr v sobotu 23. mája, najneskôr presne o týždeň neskôr 30. mája.