Marian hossa

NEW YORK 30. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali aj druhý duel na bejzbalovom Yankee Stadium, keď v mestskom derby zdolali v stredu New York Islanders 2:1.

V nedeľu si v príjemnejších poveternostných podmienkach poradili s New Jersey 7:3. Rangers podobne ako pred troma dňami opäť otočili nepriaznivý vývoj, na gól Brocka Nelsona odpovedal v závere druhej tretiny Benoit Pouliot a po prestávke rozhodol súboj Daniel Carcillo.

Obrazom: New York Rangers zdolali pod holým nebom Islanders

New York Islanders - New York Rangers
Hokejisti New Yorku Rangers vyhrali aj druhý duel na bejzbalovom Yankee Stadium, keď v mestskom derby zdolali v stredu New York Islanders 2:1. Foto: SITA/AP

Slovenský obranca Islanders Ľubomír Višňovský odohral na Yankee Stadium 19:13 min, pripísal si jednu strelu a zblokoval štyri pokusy súperov. V poradí 248. mestské derby v New Yorku sledovalo rekordných 50 027 zmrznutých divákov, ktorí videli 121. víťazstvo jazdcov. V súboji boli Rangers hosťujúcim tímom napriek tomu, že Yankee Stadium je bližšie k Madison Square Garden ako k Nassau Coliseu.

Skvelým výkonom sa v stredu prezentoval Ben Scrivens z Edmontonu, ktorý pri piatom shutoute kariéry predviedol 59 zákrokov, čo je nový klubový rekord. Oilers vyhrali tretíkrát v rade. Martin Marinčin odohral 19:17 min, mal jeden plusový bod a na trestnej lavici sedel dve minúty. Sharks po šiestich výhrach nedali v posledných dvoch zápasoch gól a inkasovali štyri. Do ich zostavy sa po zranení po sedemnástich vynechaných zápasoch vrátil Martin Havlát.

Veľkú zásluhu na ukončení štvorzápasovej série Chicaga bez víťazstva má Marián Hossa, ktorý v 27. min strelil vo Vancouveri v presilovke gól na 2:1 a potom v poslednej minúte prihrával Brandonovi Saadovi na presný zásah na konečných 5:2. Hossa má na konte v sezóne už 47 bodov (24+23). Strelecky sa presadil v druhom zápase v rade. Na ľade strávil 17:24 min a bránku domácich ohrozil štyrikrát. Dvakrát vystrelil aj Michal Handzuš, ktorý prispel k výhre siedmou asistenciou v ročníku.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New York Islanders – New York Rangers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 39. Nelson (Donovan, Clutterbuck) – 40. Pouliot (Brassard, Zuccarello), 45. Carcillo (Moore, B. Boyle)

Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 19:13 min, mal 1 strelu.

Edmonton – San Jose 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 11. J. Schultz (N. Schultz, T. Hall), 47. T. Hall (Eberle, Nugent-Hopkins), 59. Eberle (Nugent-Hopkins, T. Hall)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 19:17 min, mal 2 trestné minúty.

Vancouver – Chicago 2:4 po II. tretine (1:0, 1:4) – duel sa ešte hrá

Góly: 1. Higgins (Kesler, Edler), 23. Sestito (Stanton, Kassian) – 27. MARIÁN HOSSA (Versteeg, Saad), 30. Saad (Brookbank, HANDZUŠ), 31. Toews (Seabrook, Sharp), 35. Sharp (Toews, Keith)

Viac k osobe Daniel CarcilloĽubomír VišňovskýMarián HossaMartin HavlátMartin MarinčinMichal Handzuš