Dinamo Riga, KHL
Hokejisti Dinama Riga zvíťazili nad Metallurgom Novokuzneck 4:3 po predĺžení. Foto: facebook.com/dinamorigaofficial

MOSKVA 15. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v stredajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy nad Amurom Chabarovsk 3:2.

Belasí na domácom ľade potvrdili októbrový triumf v Chabarovsku 5:2. Vo štvrtom vzájomnom zápase dosiahol Slovan tretí triumf. Hosťom sa v stredu podarilo dvakrát vyrovnať, ale na presný zásah L. Hudáčka zo 48. min už nenašli odpoveď.

Viac o víťazstve Slovana sa dočítate —-> v tomto článku.

Slovák Marcel Haščák sa gólom podieľal na víťazstve Dinama Riga nad Metallurgom Novokuzneck 4:3 po predĺžení. Haščák skóroval v 37. min, keď upravil stav stretnutia na 3:2.

V dueli dvoch najlepších tímov tabuľky Západnej konferencie triumfoval SKA Petrohrad nad Dinamom Moskva 6:3.

O triumfe hokejistov Ak Bars Kazaň na ľade Severstaľu Čerepovec 2:1 rozhodol päť minút pred koncom riadneho hracieho času Janne Pesonen. Rovnakým výsledkom uspel Atlant Mytišči na ľade Viťazu Podoľsk a Torpedo Nižnij Novgorod si poradilo s Lokomotivom Jaroslavľ 4:1.

Hráči CSKA Moskva zvíťazili nad Sibirom Novosibirsk 3:2 po samostatných nájazdoch. V 56. min vyrovnal na 2:2 Alexej Morozov a rozhodujúci nájazd premenil Alexander Radulov. Lev Praha si na domácom ľade poradil s Admiralom Vladivostok 4:1.

Výsledky stredajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Lokomotiv Jaroslavľ – Torpedo Nižnij Novgorod 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 30. Apalkov – 12. a 60. Potapov, 23. V. Denisov, 34. Wolski

SKA Petrohrad – Dinamo Moskva 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)

Góly: 11. a 32. Martensson, 18. a 29. Červenka, 33. Šipačov, 60. Kovaľčuk – 24. Mosaľov, 44. Komarov, 58. Cvetkov

CSKA Moskva – Sibir Novosibirsk 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 12. Prochorkin, 56. Morozov, rozhodujúci sam. nájazd: A. Radulov – 26. Kugryšev, 42. Moňa

Severstaľ Čerepovec – Ak Bars Kazaň 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 22. Kovyršin – 26. Varnakov, 55. Pesonen

Viťaz Podolsk – Atlant Mytišči 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 51. Koroľuk – 8. Šmeľov, 38. Majorov

Slovan Bratislava – Amur Chabarovsk 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Góly: 24. A. Šťastný (M. Bakoš, Sigalet), 29. M. Bakoš, 48. L. Hudáček (Šatan, V. Mihálik) – 25. Tarasov (Lugin), 38. Krikunov (Dubinin, Smurov)

HC Lev Praha – Admiral Vladivostok 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 2. Thornberg, 25. Ullström, 39. Řepík, 57. Azevedo – 15. Schütz>

Dinamo Riga – Metallurg Novokuzneck 4:3 po predĺžení (1:2, 2:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 10. a 26. Skvorcovs, 37. MARCEL HAŠČÁK, 61. Szczechura – 6. a 55. Lapenkov, 16. Achmetov